Blattera vyšetruje FBI: Dôvodom je úplatkársky škandál z 90-tych rokov!

Sepp BlatterSepp Blatter Zdroj: SITA

LONDÝN - Odstupujúci prezident FIFA Sepp Blatter je pod drobnohľadom amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI). Ten údajne skúma jeho úlohu v úplatkárskom škandále za 100 miliónov dolárov z 90-tych rokov minulého storočia. V pondelok o tom informovala britská BBC.

Marketingová spoločnosť ISL mala v minulosti podplatiť viacerých funkcionárov, aby si zabezpečila televízne práva na významné futbalové turnaje. Do prípadu je zapletený niekdajší prezident FIFA Joao Havelange i člen exekutívy Ricardo Teixeira. 
      
Brazílčan Havelange bol na čele organizácie v rokoch 1974 až 1998 a v liste píše o platbách, ktoré mal zinkasovať. Uviedol tiež, že Blatter mal "úplnú znalosť o všetkých aktivitách". List je súčasťou žiadosti FBI o spoluprácu so švajčiarskymi úradmi. Blatter obvinenia podľa BBC odmietol komentovať.
      
Blatter má momentálne pozastavenú činnosť zo strany etickej komisie FIFA. Tá ho v októbri na 90 dní zbavila funkcie pre podozrivú platbu, ktorá prišla na účet šéfovi Európskej futbalovej únie Michelovi Platinimu. Blatter prevod dvoch miliónov švajčiarskych frankov schválil, obaja však obvinenia z korupcie popreli. 

Viac o téme: Sepp Blatter FBI
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články