Hokejovému masérovi napálili rekordnú pokutu: Aha, čo si dovolil!

Ilustračné foto
Ilustračné foto

PRAHA - Za napadnutie dvoch hráčov Komety Brno hokejkou dostal chomutovský masér František Moščic pokutu 75 tisíc korún, najvyššiu, akú kedy disciplinárna komisia hokejovej extraligy jednotlivcovi udelila. Navyše mu za incident z novembrového zápasu 23. kola extraligy uložila podmienečný ročný zákaz činnosti.

"Cifra je strašne vysoká. Ide o najvyššiu pokutu, ktorú fyzická osoba - hráč, masér v našej súťaži dostala," povedal predseda disciplinárnej komisie Karel Holý novinárom. Dnešného rokovania v Prahe sa zúčastnil aj Moščic, ale k udalosti zo zápasu s Brnom sa potom odmietol verejne vyjadriť.
 
Moščica vyšiel jeho skrat veľmi draho, ale dostal šancu v klube pokračovať. Už pred verdiktom Piráti komisiu informovali, že maséra potrestali sami - zrážkou z platu a podmienkou. "Preto sme určili pokutu na 75 tisíc. Klubom sme dávali aj vyššie, ale toto je o niečom inom. Museli sme prihliadnuť aj k tomu, aký má príjem," uviedol Holý.
 
"Rovnako u nás dostal ročnú podmienku a pokutu vo výške 75 percent mesačného platu. Zatiaľ u nás bude naďalej pôsobiť," povedal výkonný riaditeľ chomutovského klubu Stanislav Mikšovic.
 
Moščic tak môže ďalej byť na striedačke extraligového nováčika. Zastavenú činnosť podľa Holého nemá aj preto, že by sa len veľmi ťažko kontrolovalo, či masér v Chomutove naozaj skončil.
 
Piráti rozhodnutie komisie akceptujú. "Je to predovšetkým jeho záležitosť a to rozhodnutie sa netýka samotného klubu. Celé to beriem ako ojedinelý úlet a skrat jednotlivca. Sme proste len ľudia a robíme chyby," dodal Mikšovic.
 
Pred komisiou sa Moščic za svoje správanie ospravedlnil s tým, že išlo o skrat. "Prihliadali sme aj na fakt, že celú situáciu ľutoval. Nemal žiaden protiargument," uviedol predseda komisie Holý. Moščic napadol Davida Ostřížka podľa všetkého v reakcii na jeho faul na hviezdu domácich Romana Červenku v závere zápasu. Po Ostřížkovi napadol ešte Jakuba Koreisa, ktorý sa spoluhráča zastal.

Tagy: Piráti Chomutov František Moščic

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
facebook

DISKUSIA