Toto už Šebo prestrelil: Ficov kamarát s IQ nula dovolil hlasovať tesne pred samovraždou

Filip Šebo na jednej z bratislavských party
Filip Šebo na jednej z bratislavských party

BRATISLAVA - Prehnal to? S profesionálnou futbalovou kariérou skončil pred pár rokmi, no k dianiu v športe sa stále vyjadruje. Jedni berú jeho slová vážne, druhí ako zábavu. Filip Šebo sa najnovšie pustil do organizátorov ankety Športovec roka a do hlasujúcich novinárov. Servítku si pred ústa nedával, ale čo konkrétne sa mu nepáčilo, nešpecifikoval.

Dá sa len predpokladať, že medzi jednotlivcami mu chýbalo viac futbalistov. Tí anketu zrejme vyhrajú v kategórii športových kolektívov. „Tak víťazi sú jasní: futbalisti a Sagan. Ten by mal dostať doživotné prvé miesto v tejto ankete,“ myslí si Šebo.

Rešpektujem všetkých športovcov na Slovensku. Ale tí, ktorí hlasovali v ankete Športovec roka, sú podľa mňa buď čerstvo rozvedení, veľmi zadĺžení, tesne pred samovraždou alebo v hlbokej depresii. Organizátor musí byť najlepší kamarát Fica (IQ 0). Lebo dovoliť takúto prvú desiatku je nehorázny luxus," napísal na sociálnej sieti Facebook.

Akoze respektujem vsetkych sportovcov na Slovensku.. Ale ti,ktori hlasovali v ankete "Sportovec Roka",su podla mna bud...

Posted by Filip Sebo on 8. december 2015

Víťaz ankety Športovec roka 2015 na Slovensku v kategórii jednotlivcov vzíde z desiatky (podľa abecedného poradia) Matej Beňuš (vodný slalom), Marek Hamšík (futbal), Marián Hossa (ľadový hokej), Zuzana Rehák Štefečeková (športová streľba), Peter Sagan (cestná cyklistika), Anna Karolína Schmiedlová (tenis), Štefan Svitko (motorizmus), Matej Tóth (atletika), Erik Varga (športová streľba) a Veronika Velez-Zuzulová (zjazdové lyžovanie). Najúspešnejším kolektívom SR za tento kalendárny rok bude jeden z trojice - futbalisti Slovenska, hokejisti SR do 20 rokov a štvorkajak rýchlostných kanoistov na 1000 metrov.

Výsledky tradičnej ankety Klubu športových redaktorov Slovenského syndikátu novinárov vyhlásia v utorok 22. decembra od 20.20 h v novej budove Slovenského národného divadla pred kamerami RTVS. Kompletné výsledky sa verejnosť dozvie až na spomenutom galavečere. Vlani sa z prvenstva tešila v kategórii jednotlivcov biatlonistka Anastasia Kuzminová a medzi kolektívmi futbalisti Slovenska.

Úspešný športový rok

Tento rok sa do hlasovania zapojilo 114 športových novinárov: dôveru dostalo 48 jednotlivcov a 12 kolektívov. "Máme za sebou jeden z najlepších rokov v ére štátnej samostatnosti Slovenska, najmä ak to hodnotíme tými najväčšími úspechmi. Štyri tituly majstrov sveta v olympijských disciplínach sú nebývalé, postarali sa o ne štvorkajak rýchlostných kanoistov, cestný cyklista Peter Sagan, športový strelec Erik Varga i atlét Matej Tóth v chôdzi. Okrem toho futbalisti postúpili prvýkrát v histórii na majstrovstvá Európy, hokejová ´dvadsiatka´ získala po šestnástich rokoch medailu. Bol to kvalitný rok, novinári mali z čoho vyberať," uviedol vedúci ankety Ľubomír Souček.

Tento rok sa do elitnej desiatky medzi jednotlivcami nedostali medailisti z majstrovstiev sveta i Európy - rýchlostní kanoisti Erik Vlček, Juraj Tarr či snoubordistka Klaudia Medlová, ich umiestnenia na vrcholných podujatiach by v minulosti stačili do Top 10.

Hlasovať budú aj fanúšikovia

Medzi nominovanými jednotlivcami je rekordérom v počte účastí Marián Hossa, ktorý sa do Top 10 dostal už deviatykrát. Po šiesty raz figuruje medzi najlepšími Veronika Velez-Zuzulová, piatykrát v rade je medzi elitou Peter Sagan (vyhral za rok 2013), v tejto ankete bola päťkrát aj Zuzana Štefečeková (triumfovala za rok 2012). Trojicu nováčikov tvoria Anna Karolína Schmiedlová, Matej Beňuš a Štefan Svitko.

Verejnosť môže prejaviť svoj názor na webe a prostredníctvom SMS o najobľúbenejšieho športovca. Hlasovanie sa začne v pondelok 14. decembra a uzavrie sa v deň vyhodnotenia ankety.


Tagy: Filip Šebo

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
kt; Športky; SITA
Foto:
Ján Zemiar

DISKUSIA