VIDEO Boston v oslabení nečakane zaútočil: Chárova prihrávka zabezpečila gól

Loui ErikssonLoui Eriksson Zdroj: SITA

BOSTON – Slovenský obranca Zdeno Chára prispel asistenciou k výhre Bostonu Bruins v stredajšom zápase zámorskej hokejovej NHL na ľade Montrealu Canadiens 3:1. Kapitán hostí pri vlastnom oslabení prihral na presný zásah Louiovi Erikssonovi a zaznamenal jedenástu asistenciu v sezóne.

Z víťazstva sa tešil aj Edmonton Oilers v zostave so slovenským bekom Andrejom Sekerom. "Olejári" si na vlastnom ľade poradili so San Jose Sharks 4:3 po predĺžení. Víťazný gól strelil v 64. minúte Taylor Hall.

Montreal - Boston 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Góly: 9. Byron (Plekanec) - 48. Eriksson (CHÁRA), 49. L. Ferraro (Spooner, Krug), 54. P. Bergeron (Marchand, Beleskey)
Zdeno Chára (Boston) 25:12 min, 0+1, 1 strela, +1 bod

Edmonton - San Jose 4:3 po predĺžení (0:0, 1:0, 2:3 - 1:0)
Góly: 27. Draisaitl (Purcell, Hall), 49. Eberle (Khaira, Nugent-Hopkins), 56. Pakarinen (Eberle, Nugent-Hopkins), 64. Hall (Draisaitl) - 44. Braun (Marleau, J. Ward), 52. Marleau (Hertl, Braun), 53. Pavelski (Donskoi, Burns)

Colorado - Pittsburgh 2:4 (2:1, 0:0, 0:3)
Góly: 6. Duchene (MacKinnon, M. Grigorenko), 15. E. Johnson (Söderberg, Beauchemin) - 11. Matt Cullen (Hörnqvist, Määttä), 48. Bennett (Kunitz, Crosby), 50. Määttä (Hörnqvist, Bonino), 51. Bennett (Dumoulin)

Vancouver - New York Rangers 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Góly: 44. Edler (D. Sedin, H. Sedin), 50. D. Sedin (Edler, H. Sedin) - 49. D. Boyle

Viac o téme: Zdeno Chára Boston Bruins
  • Zdroj: TASR, SITA