VIDEO Favorizovaná Barcelona spoznala súpera: O finále MS klubov proti Scolariho tímu

Víťazné oslavy Scolariho tímuVíťazné oslavy Scolariho tímu Zdroj: SITA

ÓSAKA - Vďaka gólu z druhej minúty nastavenia postúpili futbalisti Kuang-čou Evergrande do semifinále majstrovstiev sveta klubov, v ktorom vyzvú vo štvrtok hlavného favorita Barcelonu.

Čínsky víťaz ázijskej Ligy majstrov prehrával s mexickou Américou, ale v záverečných desiatich minútach štvrťfinálový zápas otočil. O vyrovnanie sa zaslúžil striedajúci Čeng Lung strelou z pätnástich metrov a rozhodnutie priniesla v závere nadstaveného času hlavička Brazílčana Paulinha, ktorý v lete posilnil tím trénera Luiza Felipeho Scolariho z Tottenhamu za 14 miliónov eur.

Posledným semifinalistom sa stal japonský majster Sanfrecce Hirošima. Domáci zástupca, ktorý si účasť vybojoval ešte len pred týždňom ziskom ligového titulu, zdolal v druhom zápase konžské Mazembe jasne 3:0 a bude hrať v stredu s argentínskym River Plate.

Mazembe tak nezopakuje prekvapenie z roku 2010, kedy pri svojom predchádzajúcom štarte na šampionáte zvíťazilo nad brazílskym Internacionalom a vo finále podľahlo Interu Miláno. Africkí šampióni si zahrajú o piate miesto s Amerike.