Hanba vo florbale, hráčky umývali hrnce a šoférovali: Rozčarovanému šéfovi chýba nadhľad

Kapitánka slovenckej reprezentácie Lucia Košturiaková a prezident zväzu Daniel GranecKapitánka slovenckej reprezentácie Lucia Košturiaková a prezident zväzu Daniel Granec Zdroj: SITA; TASR; koláž Športky/kt

BRATISLAVA - Ôsme miesto na svetovom šampionáte je najlepším umiestnením slovenskej ženskej florbalovej reprezentácie tomto turnaji, no hráčky sú sklamané, lebo mali na viac. Oveľa silnejšie ako umiestnenie však mrzia podmienky, v akých cestovali na toto podujatie a počas neho regenerovali. Viaceré hráčky vraj boli na instantných polievkach.

Kapitánka a najproduktívnejšia hráčka českej extraligy, 25-ročná Lucia Košturiaková, pre Pravdu priamo porozprávala,

Kapitánka slovenských florbalistiek Lucia Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA
v akých ťažkých podmienkach musela so spoluhráčkami pôsobiť na šampionáte. Oveľa zaujímavejšie je však to, ako sa bránia funkcionári na zväze. Je jasné, že v športe nie sú peniaze a florbal sa hrá pre zábavu a z nadšenia, ale keď na niečo niekto nemá, nemal by mať nesplniteľné ciele, čo naznačila aj florbalistka.

„Pokiaľ budeme neustále na šampionáte a počas prípravy v podmienkach skautského tábora, tak asi nemôžeme chcieť viac," hnevala sa Kosturiaková. „Nie sme skupinka rozmaznaných slečien, mrzí nás ale, že zväz prezentuje podmienky, ktoré pripravil, ako podobné, aké majú elitné tímy," upozornila s tým, že Slovenky museli cestu na sever Európy samy odšoférovať, spali na zemi v spacákoch, samé si varili a umývali hrnce.

Kapitánka slovenských florbalistiek Lucia Galéria fotiek (4) Zdroj: facebook
Chceme len podmienky, v akých sa môžeme sústrediť na vlastné výkony. Na to, že spíme na poschodových posteliach po štrnástich v izbe, sme si zvykli. Správna životospráva by ale mala byť pre športovca základ, najmä v priebehu takého fyzicky náročného turnaja, akým sú majstrovstvá sveta," opísala kapitánka.

„Sme veľmi rozčarovaní a smutní z vyjadrenia jednej z našich najlepších hráčok. Je to pre nás nepochopiteľné, pretože sme sa snažili vytvoriť našim dievčatám tie najlepšie podmienky pri súčasných možnostiach, ktoré máme. Na zväz za celý čas neprišla žiadna sťažnosť. Tieto tvrdenia sú pre nás nepochopiteľné a hlavne neakceptovateľné. Nevieme, či sa skôr nejedná o veľké sklamanie hráčky s dosiahnutým výsledkom a nedostatočnú sebareflexiu,“ reagoval pre Športky prezident Slovenského zväzu florbalu Daniel Granec.

Daniel Granec Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR
Tvrdí, že celá účasť na majstrovstvách sveta bola z pohľadu Slovenska plánovaná ako nízkorozpočtová, čo hráčky vedeli. „Čo sa týka šoférovania, žiaľ musela byť jedna hráčka na rýchlo oslovená s prosbou šoférovať, pretože v deň odjazdu sa jeden zo šoférov nemohol k ceste pripojiť,“ priznal, že hráčky do Fínska neviezli len profesionálni šoféri.

Košturiaková prirovnala podmienky k skautskému táboru. „Nemohli sme si z finančných dôvodov dovoliť drahšie ubytovanie a stravu, než ktorú sme tam mali. Kompletné náklady na 10 dní v Tampere sa pohybujú na úrovni 30-tisíc eur, všetko kompletne hradil zväz.“

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Florbal Lucia Košturiaková Daniel Granec
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA; TASR; Facebook; koláž Športky/kt
  • Zdroj: kt; Športky

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy