Kuzminová má problém s vysťahovaním: Neplnila zmluvu! Podnikateľ spomína vyhrážky manžela

Biatlonistka so slovenským pasom Anastasia Kuzminová neplnila reklamnú zmluvu počas materskej a zrejme sa z luxusného bytu v Banskej Bystrici vysťahuje
Biatlonistka so slovenským pasom Anastasia Kuzminová neplnila reklamnú zmluvu počas materskej a zrejme sa z luxusného bytu v Banskej Bystrici vysťahuje

BANSKÁ BYSTRICA – Emócie a pokojné spolunažívanie proti tvrdému biznisu, ktorý vládne svetu. Za podnikateľom sú fakty a zmluvy, za Kuzminovou imidž v očiach fanúšikov a pocit krivdy. Olympijská víťazka v biatlone Anastasia Kuzminová, ktorá má síce ruské občianstvo, ale vďaka slovenskému pasu reprezentuje krajinu pod Tatrami, je momentálne na materskej dovolenke a pred Vianocami ju trápi hrozba vysťahovania sa. Tvrdí, že pred piatimi rokmi jej podnikateľ Peter Valach daroval luxusný a veľký byt v Banskej Bystrici, no on má zmluvu o prenájme.

Napriek tomu, že jeho trhová hodnota je približne tisíc eur mesačne, Valach od Kuzminovej požadoval iba reklamu. No tá napriek výzvam nepredkladala dôkazy o reklamnom plnení. A podľa Valacha už dva roky mu ani reklamu nerobí. Na jeseň pred rokom bola tehotná, no ešte pretekala, aby mohla dostať peniaze na prípravu od štátu, po novom roku oznámila tehotenstvo a zvyšok sezóny vynechala.

„Žiadny byt spoločnosť VAV invest s.r.o. nedarovala Nasti Kuzminovej, ale bola uzavretá zmluva o podnájme so spoločnosťou Nastja SK s.r.o. Uvedená spoločnosť si mala plniť reklamné povinnosti počas piatich rokov, čo už viac ako dva roky uvedená spoločnosť neplní, na čo sme ju viackrát písomne upozorňovali a keď to nepomohlo, VAV invest odstúpil od zmluvy o spolupráci a od podnájomnej zmluvy a zažaloval obchodnú spoločnosť,“ vysvetlil Športkám podnikateľ Valach.

Podnikateľovi sa vyhrážal

Kuzminová má na vec iný názor. „To, že pán Valach byt daroval, som netvrdila ja, ale on pred piatimi rokmi, o čom sú aj dôkazy. Po prvý raz jeho spoločnosť VAV invest vyjadrila svoju nespokojnosť v januári 2015,“ reaguje Kuzminová, ktorá sa v reklamnej zmluve zaviazala k aktívnej činnosti na päť rokov dopredu.

Valach Športkám povedal, že disponuje viacerými dôkazmi o vyhrážaní sa Nastinho manžela Daniela, ktorý jej robil servisáka a manažéra. Tvrdil, že keď im nepredáme byt, tak bude obratom medializovať svoj problém, ktorý zapríčinil postoj manželov Kuzminovcov počas posledných dvoch rokov.

„Dôkazy, ktoré má pán Valach o vyhrážaní sa môjho manžela, sú len prosbou, ktorú poslal môj manžel cez SMS správu, v ktorej ide o to, aby sa pán Valach vyjadril čo najskôr, lebo namiesto prisľúbeného týždňa sme na jeho rozhodnutie čakali už dva mesiace,“ tvrdí Kuzminová. Realitou ostáva, že aj viacerí novinári majú skúsenosti s nervóznym správaním sa Daniela Kuzmina a medzi vyhrážkou a prosbou je tenká hranica.

Kuzminová má ďalšie dva byty

Celý prípad vyznieva tak, že vlastne sa nič nedeje a Kuzminová na ulici nezostane. Je zamestnaná na banskobystrickej Dukle, má ďalšie dva byty, čo sama priznala, a už sa chystá odsťahovať. Napriek obrovskej podpore fanúšikov na sociálnych sieťach, realita je taká, že nájomné žiaden majiteľ bytu nijakej inej mamičke na materskej dovolenke neodpustí len preto, že momentálne nepracuje. Spor neprebieha medzi podnikateľom a biatlonistkou, ale medzi dvoma obchodnými spoločnosťami. A navyše, Valach ponúka Kuzminovej zmluvu a ak ju príjme, v byte ostať môže aj naďalej.


Tagy: Anastasia Kuzminová Daniel Kuzmin Peter Valach

Zdroj:
kt; Športky
Foto:
archív Športiek; Ján Zemiar; koláž Športky/kt

DISKUSIA