Mourinha čaká kráľovské odstupné: Aha, kam majú teraz viesť jeho kroky

José Mourinho
José Mourinho

LONDÝN - "Bolestné" 40 miliónov libier za predčasné ukončenie kontraktu by podľa britských médií mal dostať José Mourinho, ktorého vo štvrtok odvolali z funkcie trénera futbalistov trápiaceho sa anglického majstra FC Chelsea. Portugalský 52-ročný odborník zanecháva londýnske mužstvo na 16. priečke tabuľky iba s 15 bodmi (4-3-9, skóre 18:26).

Pre Mourinha išlo od roku 2013 o druhý angažmán na lavičke veľkoklubu zo Stamford Bridge, predtým viedol "The Blues" v rokoch 2004 - 2007.

"Všetci v klube ďakujeme Josému za nesmierny prínos od jeho návratu na trénerskú lavičku v lete 2013. Dovedna tri ligové tituly, FA Cup, Community Shield a tri Anglické ligové poháre, ktoré s mužstvom vybojoval počas svojich dvoch angažmánov, z neho robia najúspešnejšieho trénera v 110-ročnej histórii klubu. José aj vedenie sa však zhodli, že výsledky tímu v tejto sezóne neboli dostatočne dobré a sú presvedčení, že je v záujme oboch strán ísť vlastnou cestou. José nás neopúšťa v zlom a navždy zostane veľmi obľúbenou, rešpektovanou a významnou persónou v FC Chelsea. Na Stamford Bridge bude vždy vrelo vítaný," uvádza sa v stanovisku na oficiálnom klubovom webe. Mourinhovým nástupcom do konca sezóny bude Holanďan Guus Hiddink, ktorý už bol dočasným trénerom FC Chelsea v roku 2009. 

Bývalý prezident madridského Realu Ramón Calderón je presvedčený, že Mourinhove ďalšie kroky povedú nazad do tohto španielskeho klubu, ktorý viedol v rokoch 2010 - 2013. "Mourinho je bližšie k Madridu," napísal Calderón na twitter a dodal: "Treba vyriešiť len zopár vecí a bude tu." Stolička pod súčasným koučom Rafaelom Benítezom je po nepresvedčivých výsledkoch rozkolísaná. 

Rodák zo Setúbalu Mourinho si spravil skvelé meno v FC Porto, s ktorým vyhral Ligu majstrov 2004. Rovnaký úspech dosiahol aj s futbalistami Interu Miláno o šesť rokov neskôr. 


Tagy: Real Madrid FC Chelsea José Mourinho

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA