Rekordér Tour de France má v poslednej sezóne ešte jeden veľký cieľ: Ružový dres!

Fabian Cancellara
Fabian Cancellara

RÍM - Švajčiarska cyklistická hviezda Fabian Cancellara sa v budúcej a svojej rozlúčkovej sezóne s profesionálnym pelotónom predstaví na májových pretekoch Grand Tour Giro d'Italia. Jazdec tímu Trek Factory oznámil svoju účasť na trojtýždňovom podujatí na stredajšej tlačovej konferencii v Trevise.

"Nikdy som na sebe nemal ružový dres, takže to je mojím cieľom v poslednom roku," uviedol Cancellara. Špecialista na klasiky a časovky sa na Gire predstavil zatiaľ dvakrát - v rokoch 2007 a 2009, v oboch prípadoch odstúpil z podujatia počas druhého týždňa. Tridsaťštyriročný olympijský víťaz a štvornásobný majster sveta v časovke síce drží rekord v počte dní strávených v žltom tričku lídra pretekov Tour de France (29), ale ružové z talianskych pretekov mu stále chýba. Jeho zisk nie je nereálny, veď na úvod Gira je naplánovaná 9,8 km dlhá časovka, ktoré Cancellara zvláda na jednotku. 

"Žltý dres na Tour je najprestížnejší, ale možno maglia rosa (ružový dres po taliansky, pozn.) je tým, okolo ktorého panuje najväčšia vášeň, najviac emócií. Mám tiež talianske korene, takže by to pre mňa znamenalo veľa. V minulosti som nemal veľa príležitostí predstaviť sa na Gire," dodal Cancellara, ktorého ďalším veľkým cieľom v poslednej sezóne bude úspech na klasikách. Informoval server cyclingnews.com. 


Tagy: Fabian Cancellara Giro d'Italia

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA