Svetový šampionát juniorov: Slovensko má v tejto zostave obhajovať bronz spred roka

Tréner hokejových juniorov Ernest BokrošTréner hokejových juniorov Ernest Bokroš Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov Ernest Bokroš na juniorské majstrovstvá sveta vybral 20 korčuliarov a troch brankárov. Až desať hokejistov pôsobí v aktuálnej sezóne v zahraničí. Kapitánom mužstva bude obranca Christián Jaroš, ktorý sa pred rokom podieľal na zisku bronzu pre tím SR 20.

Jeho asistentmi budú ďalší bek Erik Černák a útočník Matúš Sukeľ, obaja sa tiež predstavili na úspešných MS 20 v minulej sezóne. Brankárskou jednotkou bude Adam Húska, ktorý chytá v zámorí.

"Martin Réway bol v predchádzajúcom ročníku hráč, ktorý dokázal strhnúť celé mužstvo. V aktuálnom tíme máme hráčov, od ktorých očakávame, že budú lídrami klubov," povedal Bokroš a pokračoval: "O Adamovi Húskovi máme veľmi dobré referencie, je to kvalitný mladý gólman. Bude našou jednotkou, vkladáme do neho dôveru."

Cieľom tímu SR 20 na svetovom šampionáte je postup zo skupiny. V základnej B-skupine na MSJ si tím SR 20 zmeria sily postupne s rovesníkmi Bieloruska, Česka, Fínska a Ruska.

Mladí Slováci odletia do Fínska v nedeľu a pred šampionátom absolvujú v krajine tisícich jazier dve prípravné stretnutia - v Hameenlinne si v pondelok zmerajú sily so Švédmi a o dva dni neskôr v Kisakalliu so Švajčiarmi.

Nominácia slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov na MSJ v Helsinkách:

Brankári: Adam Húska (Green Bay Gamblers/USA), Stanislav Škorvánek (MsHKM Žilina), Dávid Hrenák (Dukla Trenčín)

Obrancovia: Christián Jaroš (Lulea HF/Švéd.), Erik Černák (Erie Otters/USA), Samuel Ivanič (HC '05 Banská Bystrica), Adrián Sloboda (HK 36 Skalica), Matej Moravčík (MHk 32 Liptovský Mikuláš), Patrik Koch (HK Orange 20), Ladislav Romančík (Södertälje SK/Švéd.), Patrik Maier (Kamloops Blazers/Kan.)

Útočníci: Matej Paločko (Bílí Tygři Liberec/ČR), Matúš Sukeľ (MHk 32 Liptovský Mikuláš), Dominik Briestenský (Dukla Trenčín), Radovan Bondra (Vancouver Giants/Kan.), Juraj Milý (P.H.K. Prešov), Jozef Huňa (Bílí Tygři Liberec/ČR), Boris Sádecký (Dukla Trenčín), Maroš Surový (HC '05 Banská Bystrica), Juraj Šiška (HK Nitra), Lukáš Hrušík (MsHKM Žilina), Filip Lešťan (HV 71/Švéd.), Kristián Pospíšil (Blainville-Boisbriand Armada/Kan.)

Viac o téme: Ernest Bokroš Christián Jaroš
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články