Stoch sa po necelom týždni vracia do akcie: Zaúradovala znovu jeho ťažká povaha?

Miroslav StochMiroslav Stoch Zdroj: fenerbahce.org

BRATISLAVA - Turecký futbalový klub Bursaspor po necelom týždni povolal slovenského krídelníka Miroslava Stocha nazad do svojho kádra. Rovnaké opatrenie sa týka portugalského ofenzívneho stredopoliara Filipeho Josuého Soaresa Pesqueiru, ktorý je v Bursaspore na hosťovaní z FC Porto.

Talentovaný slovenský futbalista, ktorý v roku 2013 získal Cenu Ferenca Puskása od Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) za najkrajší gól roka 2012, je od roku 2010 hráčom Fenerbahce, s ktorým má platný kontrakt do roku 2018. Predčasný koniec jeho hosťovania v tíme Bursasporu otvára otázku a dohady, či išlo o zlé výkony na ihrisku, alebo neprofesionalitu a prehrešky mimo hracej plochy. Pestrá minulosť "Miňa" Stocha totiž k takýmto myšlienkam jednoznačne nabáda. 

Že sa s nitrianskym rodákom niečo deje ukázala už novembrová nominácia reprezentačného trénera Kozáka, v ktorej sa prekvapivo nenachádzal a to aj napriek svojim nesporným futbalovým kvalitám. Dôležité je však myslenie a správanie profesionála, ktoré Slovákovi na potulkách v európskych kluboch už viackrát chýbalo. Pred dvomi rokmi bol Kozákom nekompromisne vyradený z repre, pretože zásadový slovenský kouč nechce aby hociktorý reprezentant kazil meno futbalu aj mimo ihriska.

"V prípade, ak sa objavia u hociktorého reprezentanta problémy so správaním, s alkoholom alebo s agresivitou, riešenie je jasné. A veľmi radikálne," uviedol. Stoch po celej kauze odmietol hovoriť s novinármi a tváril sa urazene, že niekto si dovolil verejnosť informovať o jeho voľnočasových aktivitách. Aj keď sa z toho na istý čas poučil, už vo februári minulého roku hrubými slovami "Fuck off" počastoval svojho vtedajšieho trénera v gréckom PAOK Solún. 

Viac o téme: Miroslav Stoch Bursaspor
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: fenerbahce.org
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články