Gólová prestrelka ako na hokeji: Gergel otvoril skóre a prihral na víťazný gól!

Roman Gergel (11) pečatil triumf Górniku ZabrzeRoman Gergel (11) pečatil triumf Górniku Zabrze Zdroj: facebook

VARŠAVA - V úvodnom piatkovom zápase 21. kola poľskej futbalovej ligy zvíťazil Górnik Zabrze na trávniku Zaglebie Lubin 4:2 aj vďaka gólu slovenského stredopoliara Romana Gergela.

Dvadsaťsedemročný slovenský futbalista v tejto sezóne potvrdil výbornú formu a v drese 14-násobného majstra Poľska strelil deviaty gól v 21. ligovom súboji. Presadil sa už v 19. minúte, v druhom polčase potom ešte prihral na víťazný gól hostí.

Výsledok piatkového stretnutia 21. kola najvyššej poľskej futbalovej súťaže:

Zaglebie Lubin - Górnik Zabrze 2:4
Ľubomír Guldan odohral celý duel, Martin Polaček odchytal celý zápas, Ján Vlasko (všetci Lubin) nefiguruje v zápise o stretnutí, Roman Gergel hral do 90. min, v 19. min strelil gól (okrem toho aj raz asistoval), Róbert Jež a Erik Grendel (všetci Zabrze) nefigurujú v zápise o stretnutí.

Wisla Krakov - Pogoň Štetín 0:1

Viac o téme: Zaglebie Lubin Roman Gergel Górnik Zabrze
  • Zdroj: TASR, SITA