VIDEO Bale štvorgólový prvýkrát v kariére: Toto Real dokázal po 55 rokoch!

Gareth BaleGareth Bale Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti Realu Madrid nadelili v 16. kole španielskej ligy Rayu Vallecano málokedy vídaný dvojciferný prídel, zvíťazili 10:2. Hviezdou zápasu bol autor štyroch gólov Gareth Bale, hetrik strelil Karim Benzema. Madridský tím dvojcifernú hranicu pokoril tretíkrát v histórii, naposledy sa mu to podarilo v roku 1960 pri výhre 11:2 nad Elche.

Na štadióne Santiaga Bernabeua sa hral divoký zápas hneď od prvých okamihov. Domáci síce po góle Danila z tretej minúty viedli, lenže v 12. minúte sa naopak do vedenia dostali hráči Vallecano zásluhou gólov Amaya a Sáncheza. Lenže onedlho dostal za zákrok na Kroosa červenú kartu Tito a Rayo po desiatich minútach o vedenie po prvej Baleovom góle prišlo.

Po polhodine navyše ihrisko predčasne opustil aj Baena a hostia museli zápas dohrať v deviatich. Z následnej penalty vrátil vedenie Realu Cristiano Ronaldo a od tej doby už góly dávali len domáci. Do prestávky dokázal zvýšiť opäť Bale, v druhom polčase sa waleský krídelník presadil ešte dvakrát. Tri góly v druhej polovici strelil Benzema, svoju druhú bránku pridal tiež Ronaldo.

"Cítime sa poníženie. Z takéhoto výsledku nemá prospech Real, my ani španielsky futbal. Dnes nikto nevyhral, ​​všetci sme prehrali. Ako sa niečo také môže stať v najlepšej lige na svete? Dúfam, že už nič také nikdy neuvidím. Je to hanba," reagoval na vysokú porážku svojho tímu tréner Vallecano Paco Jémez.

Bale skóroval štyrikrát v jedinom zápase prvýkrát v kariére, pred stretnutím s Vallecano dal pritom štyri góly v priebehu celej sezóny. Real sa dotiahol na rozdiel dvoch bodov na vedúce duo Barcelona, ​​Atlético Madrid.
Viac o téme: Real Madrid Gareth Bale