Reakcie futbalových osobností: Blatter dostal čo si zaslúžil, Platini bol naivný!

Michel Platini a Sepp BlatterMichel Platini a Sepp Blatter Zdroj: SITA

LONDÝN/PARÍŽ/NYON - Reakcie na osemročný trest od Etickej komisie FIFA pre Seppa Blattera a Michela Platiniho:

Noel Le Graet, prezident Francúzskej futbalovej federácie: "Som smutný a šokovaný. Trest pre Platiniho je neuveriteľný. Ale neprekvapuje ma to, keďže prezident etickej komisie už skôr povedal, že Michel dostane viacročný trest. O vine Platiniho bolo rozhodnuté vopred."

Reinhard Rauball, zastupujúci prezident Nemeckého futbalového zväzu: "Bude trvať mnoho rokov, kým sa obnoví dôvera vo FIFA a UEFA. Toto rozhodnutie sa dalo očakávať. No FIFA aj UEFA teraz musia urobiť základné zmeny v ich štruktúre noriem aj ľudských zdrojov."


Môže vás zaujímať: Najmocnejší muži futbalu skončili: Blatter a Platini dostali osem rokov!


David Bernstein, bývalý predseda Anglickej futbalovej asociácie: "Trochu z toho cítiť cirkus. Ale treba rozlišovať medzi Blatterom a Platinim. Blatter dlhé a dlhé roky viedol ako prezident skorumpovanú organizáciu. Švajčiarske aj americké orgány po ňom tvrdo išli. Dostal to čo si zaslúžil. Platini je úplne iný prípad. je prezidentom transparentnej organizácie. UEFA nie je korupčná. Plattini sa ale zaplietol s Blatterom, bol pri ňom príliš blízko. Takáto amatérska platba. Musíte cítiť, že Platini bol naivný."
      
Stanovisko Európskej futbalovej únie: "Prirodzene, UEFA je veľmi nespokojná s rozhodnutím. Je tu ale samozrejme možnosť odvolania. Ešte raz zdôrazňujeme, že UEFA úplne stojí za Michelom Platinim a podporuje jeho právo na riadny proces a očistenie jeho mena."

Patrick Nelson, prezident Írskej futbalovej asociácie: "Musíme maž stále na zreteli, že páni Blatter aj Platini majú právo na riadny proces. Obaja dostali osemročné tresty, no obaja sa môžu odvolať. Musíme im poskytnúť toto právo. Myslím, že je to zložitejšie. My sme nevideli, s akými dôkazmi pracovala etická komisia, aby to mohla preskúmať."

 

Viac o téme: Michel Platini Sepp Blatter
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články