Micheľ bude šéfovať v klube, kde hrá krajan Mak: Exrozhodca zo Šachtaru do PAOK Solúna

Ľuboš Micheľ
Ľuboš Micheľ

SOLÚN - Slovenský bývalý futbalový rozhodca Ľuboš Micheľ bude novým šéfom oddelenia medzinárodných vzťahov v gréckom prvoligovom klube PAOK Solún. Takú istú funkciu od roku 2008 zastával v ukrajinskom Šachtare Doneck. Informáciu zverejnili viaceré tamojšie internetové zdroje vrátane metrosport.gr či altsantiri.gr.

Štyridsaťsedemročného (nar. 16. mája 1968) stropkovského rodáka odsúhlasilo pondelkové mimoriadne valné zasadnutie na štadióne Toumba. Micheľ bude mať na starosti komunikáciu s Medzinárodnou futbalovou federáciou (FIFA) či Európskou futbalovou úniou (UEFA). Okrem toho dostal konzultačnú úlohu pri futbalových záležitostiach, zúčastní sa aj na stretnutiach prestupovej komisie, ktorú vedie Frank Arnesen. 

Podľa portálu gazzetta.gr sa obe strany dohodli na trojročnej spolupráci. "Minulý týždeň som bol v Grécku. Stretol som sa s prezidentom klubu pánom Ivanom Savvidisom. Je to ambiciózny človek, na čele klubu stojí štyri roky a snaží sa ho dynamicky rozvíjať. Dohodli sme sa na spolupráci, no zatiaľ som zmluvu nepodpísal. Do 31. decembra mám stále platný kontrakt v Šachtare Doneck. Po sviatkoch znova cestujem do Grécka. Podmienky a samotný kontrakt dotiahneme po novom roku," vyhlásil Micheľ v rozhovore.

"V Grécku dlhé roky vládne Olympiakos Pireus. Prezident PAOK-u by chcel dostať solúnsky klub na jeho úroveň. PAOK má deficit trofejí, nateraz posledný majstrovský titul získal ešte v roku 1985. Pôsobil som viac ako sedem rokov v Šachtare Doneck, ktorý sa za ostatných 15 rokov vypracoval z provinčného ukrajinského klubu na úspešne fungujúcu organizáciu európskej úrovne. Pán Savvidis hľadal do svojho tímu ľudí, ktorí majú skúsenosti s podobnými projektmi, a preto sa rozhodol osloviť aj mňa," objasnil Micheľ pozadie svojho funkcionárskeho prestupu do Solúna. 

Priznal však, že Šachtaru Doneck bude navždy vďačný za šancu, ktorú mu poskytol po skončení rozhodcovskej kariéry. "Akurát pred chvíľou mi volal majiteľ Šachtaru pán Rinat Achmetov. Poďakoval mi za odvedenú prácu a zaželal mi veľa úspechov v novom pôsobisku. Neodchádzam úplne, sedem rokov je veľmi dlhé obdobie. Za ten čas mi klub prirástol k srdcu. Som vďačný Šachtaru a pánovi Achmetovovi, že mi dali šancu rozvíjať sa po funkcionárskej stránke a verím, že tieto skúsenosti zúročím aj v Grécku. Na Ukrajine je nestabilná politická situácia, čo neprispieva ku kvalitnému a dynamickému rozvoju doneckého klubu. Prakticky dva roky sme nemali domáce prostredie (Šachtar našiel dočasný azyl v západoukrajinskom Ľvove, pozn.) a žili sme kočovným životom. Niekedy sa stalo, že som bol trikrát do týždňa na inom mieste. Chodieval som s neustále zbaleným kufrom. Za rok sme absolvovali aj 115 až 120 letov," skonštatoval Ľuboš Micheľ. 

Ten bude tráviť blížiace sa vianočné sviatky doma na Slovensku a dúfa, že stihne navštíviť čo najviac rodinných príslušníkov a známych. 


Tagy: Ľuboš Micheľ Róbert Mak

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA