Nová nádej? Schumacher má za sebou prvé kroky: Hnev manželky, hovorí o falošných nádejách

Takéto obrázky radosti živého a zdravého Michaela Schumachera by rád videl opäť celý svet.
Takéto obrázky radosti živého a zdravého Michaela Schumachera by rád videl opäť celý svet.

ŽENEVA - Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou? Dobré správy priniesol nemecký magazín Bunte. Zdá sa však, že sa len chcel nabaliť na úkor legendy. Sedemnásobný majster sveta formuly 1 Michael Schumacher po takmer dvoch rokoch od hrozivého pádu na lyžiach vo francúzskych Alpách vstal a s pomocou okolia spravil prvé kroky, referuje časopis a na titulke má okrem fotografie zdravého pilota spred nehody nápis "exkluzívne". Ak sa fanúšikovia obávali, že najnovšie správy už budú len horšie, zdá sa, že pred Vianocami sa stal zázrak. Vďačí zato nekončiacej a trpezlivej starostlivosti manželky Corinny. Tá však vyjadrenia novinárov skladila a žiada súkromie.

Legenda motošportu vyletela zo zjazdovky 27. decembra 2013 na lyžovačke s rodinou a kamarátmi a vrazila hlavou do kameňa. Schumi absolvoval dve operácie napuchnutého mozgu, museli mu prevŕtať lebku a takmer pol roka ho udržiavali v umelom spánku. Následne sa takmer rok a pol liečil na súkromnej klinike vybudovanej špeciálne pre neho v ich rodinnom sídle pri Ženevskom jazere. Liečba bola nákladná, manželka musela predávať ich spoločný majetok. Výrazne schudol, no fyzioterapeuti s Michaelom denne cvičili v nádeji na zázrak.

"Michael je veľmi chudý, ale už dokáže urobiť zopár krokov, dokonca aj zdvihne ruku," prezradil zdroj z jeho okolia. Hoci informácia znie neuveriteľne skvelo, pravdivá byť môže, keďže fyzioterapeuti s Michaelom pravidelne cvičia a nik nehovorí, že chodí bez pomoci.

Schumacherova manželka Corinna zostala nahnevaná a poslala jasný odkaz: "Informácie, že Michael znova chodí, nezodpovedajú skutočnosti. Podobné špekulácie považujeme za nezodpovedné, pretože vzhľadom na závažnosť zranení je v súvislosti s Michaelom veľmi dôležitá ochrana jeho súkromia. Navyše, v mnohých ľuďoch, ktorým záleží na jeho osude, vzbudzujú falošné nádeje." Podľa Bildu predznamenal Schumacherov advokát Felix Damm právne kroky proti magazínu.

Bývalý prezident stajne Ferrari  Luca Di Montezemolo nedávno bol na návšteve u legendy a pilota videl. Na adresu 46-ročného Schumiho povedal, že to je hrozný pohľad. Za hrozným pohľadom na Schumachera je úbytok svalovej hmoty, Michael dnes váži asi 45 kilogramov. Schudol počas umelého spánku z dôvodu nulového pohybu.


Tagy: Michael Schumacher Corinna Schumacherová

Zdroj:
kt; Športky
Foto:
facebook

DISKUSIA