VIDEO+FOTO Exslovanista v Česku opäť s famóznou premiérou: Prišiel, videl a zvíťazil!

Peter Ölvecký (85) gólom v oslabení pri svojej premiére rozhodol o triumfe Chomutova
Peter Ölvecký (85) gólom v oslabení pri svojej premiére rozhodol o triumfe Chomutova

CHOMUTOV - Slovenský hokejista Peter Ölvecký zvláda výborne premiéry v českej najvyššej súťaži. Keď prvýkrát nastúpil za Vítkovice a debutoval v tamojšej extralige, strelil gól a pridal asistenciu pri demolácii Třinca. Deň pred Štedrým dňom si zasa nadelil predčasný dar v drese Chomutova, kam zamieril počas reprezentačnej prestávky.

V zápase 29. kola proti Pardubiciam (4:1) krátko pred polovicou stretnutia zakončil únik vo vlastnom oslabení s Jakubom Sklenářom. „Dostal som výbornú prihrávku a išiel som v podstate sám na brankára. Naznačil som, že budem strieľať, ale potiahol som si puk do forhendu a brankár zostal stať. Potom som už trafil odkrytú bránku,“ prezradil Ölvecký v rozhovore pre hokej.cz.

Tridsaťročný rodák z Nových Zámkov nasmeroval Pirátov na víťaznú cestu, Pardubice viedli 1:0, Ölveckého gól poslal Chomutov do vedenia 2:1. „Vždy je lepšie prísť, vyhrať a ešte dať gól. Verím, že v rovnakom duchu budeme pokračovať aj po sviatkoch,“ uviedol Ölvecký, ktorý so spoluhráčmi už 26. decembra nastúpi na ľade Vítkovíc. Na stretnutia počas Vianoc je zvyknutý. „Vlani som hral za Slovan aj na Štedrý deň. Rozpisy sú urobené, nie som zástancom zápasov okolo sviatkov. Myslím, že dva dni by mohli byť voľné,“ doplnil Ölvecký pre hokej.cz.


Tagy: Piráti Chomutov Peter Ölvecký

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
piratichomutov.cz

DISKUSIA