VIDEO Česi na úvod s tesnou prehrou proti Rusom, Kanada v derby podľahla Američanom

Kanada U20 - USA U20Kanada U20 - USA U20 Zdroj: SITA

HELSINKI - V otváracom zápase majstrovstiev sveta hokejistov do 20 rokov v Helsinkách zvíťazili mladí ruskí reprezentanti v B-skupine nad českými rovesníkmi 2:1 po samostatných nájazdoch. V Hartwall Aréne sa ujali vedenia v druhej tretine Česi po premenenom trestnom strieľaní Špačka, no obhajcovia strieborných medailí v 50. minúte vyrovnali zásluhou Lautu a v rozstrele rozhodol o ich triumfe Lazarev.

V ďalšom stretnutí B-skupiny nastúpia Česi v pondelok o 13.00 SEČ proti slovenskej "dvadsiatke", tá si šampionátovú premiéru "odkrúti" v nedeľu, keď si o 15.00 h skríži hokejky s reprezentantmi Bieloruska. Tí v sobotu prehrali s Fínmi 0:6, keď nezvládli záverečnú tretinu, v ktorej inkasovali päť gólov.

V úvodnom zápase A-skupiny Švédi vysoko zvíťazili nad Švajčiarmi 8:3. Zaskvel sa na Ukrajine narodený švédsky reprezentant Dmytro Timashov, autor dvoch gólov a jednej asistencie. Švédi prestrieľali Švajčiarov 39:18. Vo večernom zámorskom derby si reprezentanti USA dokázali poradiť s obhajcami titulu Kanaďanmi 4:2. Američania rozhodol o svojom triumfe až v záverečných minútach, keď skórovali Belpedio a Matthews.

MS do 20 rokov v Helsinkách (Fín.) - elitná kategória - sobotňajšie výsledky:

A-skupina (Helsinki Ice Hall):
Švajčiarsko - Švédsko 3:8 (1:3, 1:3, 1:2)
Góly: 18. Kessler (Malgin, Glauser), 28. Rod (Harlacher, Malgin), 52. Kessler - 2. W. Nylander (A. Nylander, Timashov), 11. Lindblom (Holmström, Kempe), 20. Timashov (A. Nylander), 22. Timashov (Pettersson, Carlsson), 25. Asplund (Carlsson, Pettersson), 33. Forsbacka Karlsson (Lagesson), 43. Larsson (A. Nylander, Holmström), 57. Mattsson (Pettersson)

USA - Kanada 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
Góly: 37. White (Milano, Dvorak), 48. Werenski (Matthews, Tkachuk), 57. Belpedio (Borgen, White), 58. Matthews (Werenski, Tkachuk) - 26. Barzal (Chartier, Gauthier), 51. D. Strome (Marner, Dermott)

B-skupina (Hartwall Areena):
Česko - Rusko 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 34. M. Špaček (z tr. strieľania) - 50. Lauta (Fazlejev, Dergačov), rozhodujúci sam. nájazd Lazarev

Fínsko - Bielorusko 6:0 (1:0, 0:0, 5:0)
Góly: 38. a 48. Puljujärvi, 42. Laine, 46. Niku, 54. Repö, 60. Rantanen

Viac o téme: Rusko Česko Fínsko MS v hokeji do 20 rokov
  • Zdroj: TASR, SITA