To najlepšie z najhoršieho: Zasmejte sa opäť na top športových trapasoch za rok 2015

Arťom Sitak
Arťom Sitak

BRATISLAVA - Športový rok 2015 nepriniesol významné turnaje ako majstrovstvá sveta v hokeji či vo futbale alebo olympijské hry, no bol mimoriadne úspešní. Slovenskí futbalisti postúpili na EURO, Peter Sagan a Matej Tóth sa stali majstrami sveta v populárnych športoch, mladí hokejisti vybojovali bronz na svetovom šampionáte juniorov. Popri slovenských úspechoch však fanúšikovia zažili aj kopec zábavy a trapasov či úsmevných momentov. Väčšinou našťastie v podaní zahraničných športovcov.

JANUÁR - New York: Hlasovanie o Zápase hviezd ovládol málo známy Lotyš Zemgus Girgensons z Buffala. Rozhodli o tom fanúšikovia z celého sveta prostredníctvom internetového hlasovania. Jediným obmedzením vo výbere bolo, že z jedného zariadenia sa nemôže hlasovať viac ako desaťkrát za deň. Suverénne najviac priaznivcov spomedzi všetkých hokejistov mal 20-ročný Girgensons, ktorý dostal 1 574 896 hlasov. "Je to trochu trápne, no zároveň zábavné. Prišlo to nečakane. Viem, že doma v Lotyšsku ma ľudia poznajú, no nemyslel som si, že to zájde až tak ďaleko. Je to riadne bláznovstvo,“ povedal mladý Lotyš.

FEBRUÁR - Karlove Vary: Slávnostný červený koberec spôsobil problémy v úvode nedeľňajšieho stretnutia českej hokejovej extraligy medzi Karlovými Varmi a Třincom. Začiatok súboja museli posunúť o desať minút, keďže koberec primrzol k ľadu. Pracovníci zimného štadióna ho museli najskôr zoškrabať a potom hraciu plochu ešte upraviť rolbou.

Stretnutiu predchádzal slávnostný ceremoniál, pri ktorom blahoželali Karlovi Freundovi, členovi klubovej Siene slávy, k pondelkovým 90. narodeninám.

APRÍL - Banská Bystrica: Cestujú domov zo zápasu play off, chystajú sa na ďalšie zápasy, no v rádiu počujú, že o majstrovi je rozhodnuté. Hokejisti Banskej Bystrice prehrávali vo finálovej sérii domácej extraligy 2:3 na zápasy. Ešte sa ani nevrátili domov z piateho duelu, keď sa v komerčnom rádiu v správach o jednej po polnoci dozvedeli, že ich súper je už majstrom. Čo? Zmenili sa pravidlá? Nie, toto si nik nemyslel. Každý z hráčov pochopil, že je to len chyba. "A už je to jasné. Košice obhájili majstrovský titul. Pred chvíľou sa skončil posledný finálový zápas našej extraligy medzi Banskou Bystricou a Košicami. Košičanom to dnes padalo viac, nad Bystricou vyhrali 3:2 a tým pádom aj celú sériu 3:2. Skórovali Bartánus, Lapšanský, Bicek, Zigo aj Kafka," odznelo vo vysielaní krátko po jednej hodine po polnoci.

Vypočujte si trapas tu >>

MÁJ - Moskva: Prešľap hráčov ruskej hokejovej reprezentácie po finálovom zápase tohtoročných majstrovstvách sveta v Česku: Rusi po prehre s Kanadou opustili hraciu plochu počas kanadskej hymny na počesť ich celkového triumfu.

JÚN - Paríž: Novozélandský tenisový reprezentant Arťom Sitak počas grandslamového Roland Garros na antuke v Paríži nechtiac použil sieť ako hojdaciu. Zvládol síce dočahovaný volej počas stretnutia 2. kola štvorhry mužov po boku Američana Nicholasa Monroa proti rakúsko-brazílskemu tandemu Alexander Peya, Bruno Soares, následne však stratil rovnováhu a skončil roznožmo na páske.

JÚN - Bratislava: V bránke Slovenska Samir Handanovič z Interu Milánu, v obrane Mišo Brečko a v útoku Milivoje Novakovič? Zdá sa vám, že tréner slovenských futbalistov Ján Kozák si pomýlil hráčov? Nie, je v tom nevinne. Európska futbalová asociácia UEFA si pomýlila Slovensko so Slovinskom. Aj v zostave Slovenska, ktorá bola na stránke pekne graficky spracovaná, bola chyba. Na fotografii sa nad popiskom Patrik Hrošovský zjavila fotografia Ondreja Dudu. A naopak.

Chybnú infografiku nájdete tu >> 

AUGUST - Peking: Majstrovstvá sveta v behu na desať kilometrov žien priniesli v Pekingu zaujímavý moment. Američanka Molly Huddleová mala totiž bronzovú medailu už na dosah, keď však zrazu posledné metre vypustila a začala oslavovať. To však bola ešte za ňou jej krajanka Emily Infeldová, ktorá ju tak tesne predstihla.

SEPTEMBER - Žilina: Tlačová konferencia pred kvalifikačným zápasom proti Ukrajine nevyšla podľa predstáv futbalového zväzu. Postarala sa o to tlmočníčka, ktorá mala od úvodu problémy s prekladom slov, ktoré zazneli z úst trénera Kozáka.

Už na začiatku bolo jasné, že má problémy prekladať do ukrajinčiny. Zahraniční novinári museli byť poriadne zmätení, keď počúvali mix slovenčiny, ruštiny a ukrajinčiny. Slovenský kormidelník jej dokonca musel opakovať to, čo už raz povedal. Avšak kouč to spolu s kapitánom Martinom Škrtelom zobral s humorom.

Váš prehliadač nemá nainštalovaný flash player a nepodporuje html5 video tag.Get Adobe Flash player

 

SEPTEMBER - Londýn: Vedeniu anglického futbalového Tottenhamu Hotspur sa podarilo vyrobiť solídne faux-pax, keď podarovalo klubový dres hokejovej legende Waynovi Gretzkému. Na bielom tričku s číslom 99 však bolo napísané "Gretsky". Predstavitelia kohútov sa okamžite ospravedlnili velikánovi klzísk NHL prostredníctvom sociálnej siete twitter. "Nie je sa nad čím trápiť. Takéto veci sa stávajú pravidelne," odpovedal 54-ročný Gretzky.


Zdroj:
kt; Športky

DISKUSIA