Čepelová v novom roku s výhrou nad krajankou, triumf Rybárikovej: Mihalíková neuhrala ani set

Janka Čepelová
Janka Čepelová

BRISBANE – Slovenská tenistka Jana Čepelová sa pomerne hladko prebojovala do finále kvalifikácie na turnaji WTA v austrálskom Brisbane. V druhom kole si v derby poradila s piatou nasadenou krajankou Kristínou Kučovou suverénne v dvoch setoch 6:2 a 6:3 za 1:21 h.

V boji o postup do hlavnej súťaže sa Čepelová stretne s dvojkou eliminácie Ruskou Margaritou Gasparjanovou, proti ktorej ešte na kurtoch ani raz nestála. 

Dominika Cibulková nastúpi v 1. kole hlavnej súťaže proti ďalšej belgickej hráčke Yanine Wickmayerovej, Annu Karolínu Schmiedlovú čaká na úvod Američanka Varvara Lepčenková.

Juniorka Mihalíková vypadla v 1. kole 

Mladá slovenská tenistka Tereza Mihalíková sa nepredstaví v hlavnej súťaži na turnaji WTA v novozélandskom Aucklande. Iba 17-ročná juniorská šampiónka z vlaňajšieho Australian Open prehrala pri svojej premiére na ženskom profesionálnom okruhu v 1. kole kvalifikácie s favorizovanou Japonkou Kurumi Narovou v dvoch setoch 3:6 a 2:6. Duel trval 71 minút. Mihalíková štartovala v Aucklande vďaka voľnej karte.

Najvyššie nasadená Rybáriková ide ďalej

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková postúpila do 2. kola kvalifikácie na turnaji WTA v novozélandskom Aucklande. V sobotu si ako najvyššie nasadená poradila s Taiwančankou Kchaj-Čchen Čchang za 95 minút po setoch 6:4 a 7:5. Jej ďalšou súperkou bude Belgičanka Elise Mertensová.


Tagy: Jana Čepelová Magdaléna Rybáriková Tereza Mihalíková

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA