FOTO Winter Classic v Brne s novým rekordom: Slováci nazbierali päť bodov v jednom zápase

Druhý tohtoročný Winter ClassicDruhý tohtoročný Winter Classic Zdroj: HC Kometa Brno

PRAHA - Hokejisti Vítkovice Steel triumfovali v piatkovom súboji 34. kola českej Tipsport extraligy doma nad BK Mladá Boleslav 4:1. Gólom k presvedčivému víťazstvu prispel slovenský útočník Marek Hovorka, jeho krajan Michael Vandas si pripísal kanadský bod za asistenciu.

Suverénny líder tabuľky z Liberca rozstrieľal doma "pirátov" z Chomutova 7:1. Jediný gól hostí strelil slovenský bek Juraj Valach. Bránku "bielych tigrov" hájil Ján Lašák, kryl 21 striel súpera a

Päť kanadských bodov nazbierali slovenskí hokejisti v dueli Olomouca proti Pardubiciam. V domácom drese sa zaskvel Dávid Buc, ktorý k asistencii pridal aj víťazný gól v 63. minúte predĺženia, vďaka nemu domáci vyhrali 4:3. Za hosťujúce Dynamo sa do streleckej listiny zapísal obranca Tomáš Bokroš a dvakrát asistoval jeho krajan Tomáš Marcinko.

Druhý tohtoročný Winter Classic priniesol opäť rekord v rámci návštevy na zápase v najvyššej českej súťaži. Hokejisti domácej Komety Brno podľahli na štadióne za Lužánkami pred 21.500 divákmi veľkému rivalovi Sparte Praha 2:4, hoci v polovici duelu viedli už 2:0. Víťazný gól "rudých" zaznamenal v 58. minúte strelou z prvej slovenský bek Michal Čajkovský a prekonal svojho krajana Mareka Čiliaka v bránke Komety.

Druhý tohtoročný Winter Classic Galéria fotiek (5) Zdroj: HC Kometa Brno

Výsledky zápasov piatkového 34. kola českej hokejovej extraligy.

Vítkovice - Mladá Boleslav 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Góly: 18. Kolouch (VANDAS), 27. HOVORKA, 34. E. Němec, 54. Burger - 25. Pabiška

Litvínov - Třinec 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Góly: 35. Martynek, 55. R. Hanzl - 4. TYBOR

Karlove Vary - Zlín 1:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 33. BARTEK - 1. Říčka, rozh. sam. nájazd P. Holík

Liberec - Chomutov 7:1 (5:1, 1:0, 1:0)
Góly: 15. a 18. Řepík, 40. a 58. Valský, 7. P. Jelínek, 13. Derner, 14. Birner - 20. J. VALACH
Ján Lašák (Liberec) odchytal celý zápas.

Hradec Králové - Plzeň 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Góly: 32. DEJ - 9. D. Kubalík, 37. Pulpán, 43. Indrák

Olomouc - Pardubice 4:3 po predĺžení (0:2, 2:1, 1:0 - 1:0)
Góly: 37. a 49. J. Knotek (pri prvom asistencia D. BUC), 39. Jergl, 63. D. BUC - 15. T. BOKROŠ, 19. Orsava (T. MARCINKO), 35. P. Sýkora (T. MARCINKO)
Branislav Konrád (Olomouc) odchytal celý zápas.

Kometa Brno - Sparta Praha 2:4 (0:0, 2:1, 0:3)
Góly: 22. Kuboš, 31. L. Čermák - 35. Hamilton, 46. Přibyl, 57. ČAJKOVSKÝ (J. MIKUŠ), 59. Klimek
Marek Čiliak (Kometa Brno) odchytal celý zápas.

Viac o téme: Ján Lašák Michael Vandas Tomáš Marcinko Michal Čajkovský Dávid Buc Marek Hovorka Marek Čiliak Tomáš Bokroš Juraj Valach
  • Zdroj: TASR, SITA