Mladý slovenský reprezentant predmetom výmeny: Maier zaujal tento zámorský klub

Patrik MaierPatrik Maier Zdroj: archív Športiek

MOOSE JAW - Mladý slovenský obranca Patrik Maier sa stal predmetom výmeny v zámorskej juniorskej hokejovej súťaži WHL. Devätnásťročný rodák z Bratislavy, ktorý na prelome rokov štartoval na juniorskom svetovom šampionáte v Helsinkách a v piatich dueloch strelil jeden gól, hral doteraz v mužstve Kamloops Blazers.

"Na ľade som v starom tíme nedostával dostatok priestoru na ľade, takže som premýšľal nad trejdom, no táto konkrétna výmena prišla nečakane. Sám som sa to dozvedel iba nedávno," povedal Maier pre Športky. 

Po novom bude pôsobiť v konkurenčnom mužstve Moose Jaw Warriors. Patrik Maier si vymenil klub s českým útočníkom Jiřím Smejkalom, ktorý doteraz hral za "bojovníkov". Slovenský bek je v zámorí od leta 2014, vo WHL absolvoval zatiaľ 83 duelov s bilanciou 7 gólov a 6 asistencií.

Patrik má zmluvu platnú do konca sezóny. V zámorí už nabral cenné skúsenosti, ktoré by rád pretavil na prechod do mužského hokeja. Momentálne pôsobí vo WHL, kde hrajú hráči od 15 do 20 rokov. "Je tu šanca zabojovať o dobrú hokejovú budúcnosť. Dúfam, že v novom tíme dostanem viac priestoru na ľade. Rád by som sa posunul a hral mužský hokej, no všetko záleží od mojich výkonov," doplnil Maier.

Viac o téme: Patrik Maier Kamloops Blazers Moose Jaw Warriors
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: archív Športiek
  • Zdroj: sportky.sk, SITA

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy