Slovenskí vodnopólisti na šampionáte poslední: Po dramatickom závere podľahli Holandsku

Slováci po dramatickom závere podľahli HolandskuSlováci po dramatickom závere podľahli Holandsku Zdroj: belgrade2016.rs

BELEHRAD - Slovenská mužská vodnopólová reprezentácia s určitosťou skončí v základnej A-skupine na majstrovstvách Európy v srbskom Belehrade na poslednom 4. mieste. Rozhodla o tom utorková prehra Slovákov s Holanďanmi 5:6 a remíza Španielov s Čiernohorcami 8:8.

Slovenskí reprezentanti sa mohli ujať vedenia už počas prvej presilovky, no nacvičený signál im nevyšiel. Skóre zápasu otvoril Frauenfelder, ktorého gól prišiel krátko po návrate vylúčeného Brúdera. O vyrovnanie sa postaral Lukáš Seman. Holanďania získali tesný náskok späť v 6. minúte, keď slovenského brankára prekvapil strelou z väčšej vzdialenosti Gottemaker. V závere prvej štvrtiny brankár Kozmér udržal tesné skóre vďaka niekoľkým efektným zákrokom. Druhú štvrtinu začali lepšie Holanďania. Gólmi Frauenfeldera a kapitána Spijkera zvýšili svoj náskok už na rozdiel troch gólov. O zníženie sa postaral päťmetrovým hodom Faměra a hoci sa Slováci snažili o ďalší gól, do konca druhej štvrtiny viackrát stroskotali na brankárovi Wagenaarovi.

V tretej štvrtine niekoľko minút dominovali obrany a čakanie na ďalší gól ukončil Seman, ktorý zblízka znížil na 3:4. Kozmér v úvode štvrtej štvrtiny opäť viackrát podržal svoj tím, ale na pokus Koopmana nedosiahol. Slovenskí tím vrátil do zápasu gól Zaťoviča tri minúty pred koncom štvrtej štvrtiny a krátko na to zachránila brankára Holandska žŕdka po Polovicovej strele. Slováci v dramatickom závere dokázali vyrovnať, keď sa po oddychovom čase svojím tretím gólom v zápase presadil Lukáš Seman. Holanďania však z protiútoku počas presilovky dosiahli víťazný gól, keď na konečných 5:6 upravil Frauenfelder.

Zverenci trénera Antonia Estellera v sobotňajšom osemfinále nastúpia proti víťazovi B-skupiny, ktorým bude pravdepodobne domáci výber. Srbi v utorok zdolali Malťanov vysoko 20:2, v druhom súboji B-skupiny Chorváti zvíťazili nad Francúzmi 20:5. V ženskej časti ME sa v utorok hrali druhé zápasy A-skupiny, bez straty bodu sú zatiaľ Rusky a Holanďanky.

MUŽI

A-skupina:

Slovensko - Holandsko 5:6 (1:2, 1:2, 1:0, 2:2)
Góly: Seman 3, Faměra a Zaťovič po 1 - Frauenfelder 3, Gottemaker, Spijker a Koopman po 1
Vylúčenia: 9:9, presilovky: 6/1 - 8/1, pok. hody: 1/1 - 0, rozhodovali: Koryzna (Poľ.) a Alexandrescu (Rum.), 100 divákov

Slovensko: Gogola, Kozmér - Faměra, Zaťovič, Hrošík, Ďurík, Baláž, Seman, M. Tkáč, Bielik, Polovic, Kolárik, Brúder

Holandsko: Wagenaar, Hoepelman - Frauenfelder, Winkelhorst, Van Der Horst, Gielen, Lindhout, Gottemaker, Reuten, Van Den Barsselaar, Spijker, Koopman, Lucas,

Čierna Hora - Španielsko 8:8 (3:3, 1:2, 2:2, 2:1)