Brejčák s Davosom pocítil v Lige majstrov silu švédskej Frölundy: Fínske semifinále pre Oulu

Oulu uspelo na ľade Lukko RaumaOulu uspelo na ľade Lukko Rauma Zdroj: championshockeyleague.net

RAUMA/DAVOS - Úradujúci švajčiarsky hokejový šampión HC Davos nezvládol prvý zápas semifinále Ligy majstrov 2015/2016, keď na domácom ľade podľahol švédskemu tímu Frölunda Indians hladko 0:5. Trpkú chuť prehry okúsil aj Slovák Ján Brejčák, ktorý sa predstavil v tretej obrannej dvojici Davosu.

Zápas sa od začiatku vyvíjal v prospech Frölundy, ktorá viedla už po prvej tretine zásluhou gólu Spencera Abbotta. Na 2:0 pre hostí zvýšil v polovici duelu fínsky legionár Artturi Lehkonen a dielo skazy dokonali v záverečnej tretine Ryan Lasch a dvoma presnými zásahmi Jacob Larsson. "Indiáni" sú tak jednou nohou vo finále.

Druhé, čisto fínske semifinále bolo oveľa vyrovnanejšie, Kärpät Oulu zvíťazil na ľade rivala z Liigy Lukko Rauma tesne 3:2. Hostia prehrávali už v 11. minúte 0:2, ale nezložili zbrane a gólmi Kukkonena, Keränena a Aaltonena dokázali skóre otočiť. Odvety sú na programe o týždeň.

Lukko Rauma (Fín.) - Kärpät Oulu (Fín.) 2:3 (2:1, 0:0, 0:2)
Góly: 10. Koivisto (Lahti, J. Ahonen), 11. Jesse Virtanen - 15. Kukkonen (Nutivaara, Pirnes), 45. Keränen (Nutivaara, Mäenalanen), 54. M. Aaltonen (Puljujärvi, Laatikainen)

HC Davos (Švaj.) - Frölunda Indians (Švéd.) 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)
Góly: 6. Abbott (J. Lundqvist, Lasch), 29. Lehkonen, 41. Lasch (Rosseli Olsen), 48. J. Larsson (Fantenberg, Johan Sundström), 60. J. Larsson (Johan Sundström)

Viac o téme: Lukko Rauma Ján Brejčák HC Davos Frölunda Indians Kärpät Oulu
  • Zdroj: TASR, SITA