Obrovská pochvala pre Zuzulovú a Vlhovú: Svetová špička, čo viac môžeme chcieť?

Veronika Velez-Zuzulová sa raduje z triumfu
Veronika Velez-Zuzulová sa raduje z triumfu

FLACHAU - Ešte pred rokom nebolo pravidlom, že členovia Slovenskej lyžiarskej asociácie navštevovali preteky Svetového pohára, kde slovenské reprezentantky robili svetové výsledky.

Zmenilo sa to. V utorok večer vo Flachau pri skvelom triumfe Veroniky Velez-Zuzulovej a šiestom mieste Petry Vlhovej v jednom z vrcholov ženskej slalomovej sezóny nechýbal šéf Úseku alpských disciplín SLA Michal Rajčan. Bývalý reprezentant Slovenska sa postavil na čelo ÚAD vlani v máji po odvolanom Marinovi Mersichovi a snaží sa meniť veci k lepšiemu. "Čo dievčatá predvádzajú v tejto sezóne, je svetová špička. Vo Flachau úplne ovládli preteky. Veronika vyhrala 1. kolo a v druhom to v náročných podmienkach s prehľadom udržala. Petra zasa mala najlepší čas v 2. kole. Čo viac môžeme chcieť?“ vravel Rajčan.


Známe, aj medializované problémy najlepších slovenských slalomárok a slalomárov s domácou lyžiarskou asociáciou z uplynulých sezón, sú pri novom vedení ÚAD SLA minulosťou. Zdá sa, že definitívne. "Snažíme sa veľa vecí zmeniť, niečo ide jednoduchšie, niečo ťažšie. Dôležité je, že momentálna komunikácia medzi vedením asociácie a reprezentačnými tímami je dobrá a otvorená. Niektoré veci sa dajú zabezpečiť aj bez vplyvu finančných prostriedkov napríklad tak, aby naši reprezentanti nemali problémy s prihlasovaním na preteky. Výsledkom toho je pohoda v tímoch a výkony dievčat v tejto sezóne. Aj keď muži zrejme čakali viac, sezóna je stále v plnom prúde. V rámci zabezpečenia fungovania SLA máme tvrdý oriešok pred sebou - zosúladiť sa s novým zákonom o športe, čo potrebujeme v čo najkratšom čase vyriešiť,“ skonštatoval Rajčan, ktorý sa počas kariéry raz dostal do prvej desiatky v pretekoch Svetového pohára. Pred 13 rokmi vo Wengene skončil v kombinácii deviaty. 

Na otázku, či sa súčasné skvelé výsledky prejavia aj vo zvýšenom prílive finančných prostriedkov pre alpských lyžiarov zo štátneho rozpočtu, Rajčan odpovedal: "Veríme, že peniaze získame nielen zo štátnych zdrojov. Urobíme všetko pre to, aby sme oslovili aj súkromných partnerov a spoločnosti, aby pomohli alpskému lyžovaniu na Slovensku.“ 


Tagy: Petra Vlhová Veronika Velez-Zuzulová Flachau

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA