Ďalšia prehra Good Angels v basketbalovej Eurolige: Domáci Galatasaray nad sily Košičaniek

Good Angels nestačili na turecký GalatasarayGood Angels nestačili na turecký Galatasaray Zdroj: fibaeurope.com

ISTANBUL - Siedmu prehru v desiatom zápase v rámci základnej A-skupiny utrpeli v Eurolige basketbalistky Good Angels Košice. Nad ich sily bol domáci turecký tím Galatasaray Istanbul, ktorý zvíťazil 69:57 (39:27) a odplatil slovenskému majstrovi prehru 49:54 z konca októbra. Hostky v stredu ani raz neviedli, hostiteľky najvyššie o 16 bodov 64:48 v 36. min. Pod euroligovými košmi nastúpia zverenky trénerov Maroša Kováčika a Petra Jankoviča znova o týždeň v stredu 20. januára, keď vo svojej Angels aréne privítajú ruský klub Dinamo Kursk (17.45).

Turecký tím sa rýchlo dostal do vedenia 4:0 i 8:4 a získal psychickú výhodu. Domáce hráčky boli v úvode zápasu výrazne efektívnejšie než Košičanky a tak skóre narastalo v ich prospech. Hostky mali vyrovnanie na dosah v 8. minúte, keď trojkami Stehlíkovej a Žirkovej znížili na 15:13. Za stavu 17:15 Stehlíková dvakrát minula a Loydová piatimi bodmi v rade opäť vrátila domácim pohodlný náskok. Po prvej štvrtine viedol turecký tím o päť bodov - 22:17. Favorit zápasu diktoval tempo aj naďalej. Po tom, čo Albenová premenila oba trestné hody v 18. minúte, viedol domáci tím už o  desať bodov - 35:25 a prvý polčas napokon vyhral 39:27.

Dvanásťbodový náskok hráčky tureckého tímu upokojil a tie z neho v druhom polčase ťažili. Košičanky sa opäť trápili v zakončení, naopak náskok domácich bol po ďalšom úspešnom pokuse Loydovej v 28. minúte už 14-bodový - 51:37. Stehlíková ďalšou trojkou povzbudila košický tím, ktorý po tretej časti prehrával o deväť bodov - 44:53. Nič na tom nezmenila ani presná strela Oblakovej z veľkej vzdialenosti, ktorú však rozhodcovia napokon neuznali. Následnú príliš emotívnu reakciu trénera Kováčika rozhodcovia posúdili ako technickú chybu. Košičanky sa v záverečnej časti snažili skorigovať stav, no takmer na každý ich úspešný pokus dokázali domáce hráčky rýchlo odpovedať. Domáce hráčky nepripustili nijakú drámu a v závere zápasu si pohodlný náskok postrážili.

Galatasaray Istanbul (Tur.) - Good Angels Košice (SR) 69:57 (22:17, 17:10, 14:17, 16:13)
Najviac bodov - Galatasaray: Loydová 26, Kizerová 14 (10 doskokov), Albenová 8
Zostava a body Košíc: Langhornová a Johnsonová po 12, Jurčenková 10, Žirková 3, Oblaková 2 (Stehlíková 9/3 trojky, Hruščáková 9, Bálintová a Janoščíková po 0)
TH: 16/14 - 5/4, fauly: 15 - 15, trojky: 5 - 5

Viac o téme: Good Angels Košice Galatasaray Istanbul