Nechutný rasizmus už aj v Rusku na hokeji: V Moskve na hráča hodili banány

Švédsky hokejista Edwin Hedberg bol účastníkom nechutného rasistického činu
Švédsky hokejista Edwin Hedberg bol účastníkom nechutného rasistického činu

MOSKVA - Švédsky hokejista Edwin Hedberg sa mohol na vlastnej koži presvedčiť, že rasizmus začína zapúšťať v Rusku korene aj na iných ako futbalových štadiónoch. Krídelník tmavej pleti v službách Medveščaku Záhreb čelil prejavom rasovej neznášanlivosti po stredajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) v Moskve proti miestnemu Spartaku, keď na ľad doleteli z hľadiska dva banány. Chorvátsky tím vyhral 4:1.

"Neviem, čo na to povedať. Takéto veci by sa nemali stávať, ale opak je pravdou. V KHL hrám druhú sezónu, stretol som sa s tým prvý raz," povedal 21-ročný severan podľa agentúry R-Sport.

Vedenie nadnárodnej súťaže sa incidentom bude zaoberať. "Zvážime prípadné konzekvencie z toho druhu neprípustného správania. Až do objasnenia detailov KHL prijme opatrenia v súlade so smernicami súťaže," reagovala centrála KHL. Viceprezident Spartaka, víťaz Stanleyho pohára 1996 s Coloradom Avalanche a olympijský víťaz z Calgary 1988, Valerij Kamenskij uviedol, že klub po vinníkoch pátra.

"V hokeji nie sme na takéto situácie zvyknutí. Preto ich musíme zaraziť okamžite a pristúpiť k tomu s plnou vážnosťou. Zistíme, kto je za to zodpovedný, a potrestáme ho zákazom vstupu na štadióny," povedal. 


Tagy: Spartak Moskva Medveščak Záhreb

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
SITA; Športky
Foto:
sovsport.ru; koláž Športky

DISKUSIA