Žampa v kombinácii na 16. mieste, preteky Svetového pohára vo Wengene ovládli Nóri

Adam Žampa
Adam Žampa

WENGEN - Slovenský reprezentant Adam Žampa obsadil 16. miesto v piatkovej alpskej kombinácii v rámci Svetového pohára zjazdárov vo švajčiarskom Wengene. Žampovi patrila po zjazdárskej časti 35. priečka, ale šiestym najlepším časom v slalomovom kole to napokon vytiahol na solídnu 16. pozíciu a pripísal si 15 bodov do hodnotenia Svetového pohára. Pre 25-ročného Tatranca je to druhé najlepšie umiestnenie v aktuálnej sezóne SP po 15. priečke v predvianočnom slalome v talianskej Madonne di Campiglio. Mladší zo Žampovcov Andreas sa posunul z 55. na 38. miesto, ale prvé body do hodnotenia SP si nepripísal.

Úvodnú alpskú kombináciu sezóny na kopci Silberhorn pod impozantnou scenériou vrchov Eiger, Mönch a Jungfrau vo Wengene ovládli Nóri. Víťazom sa stal Kjetil Jansrud o 4 stotinky sekundy pred slávnejším Aksel Lundom Svindalom, ktorý stiahol náskok Rakúšana Marcela Hirschera na čele priebežného celkového poradia Svetového pohára na 85 bodov. Hirscher v piatok vo Wengene neštartoval.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní - Wengen (Švaj.) - piatok - výsledky:

Alpská kombinácia mužov (zjazd + slalom): 1. Kjetil Jansrud 2:37,61 min, 2. Aksel Lund Svindal (Nór.) +0,04, 3. Adrien Théaux (Fr.) +0,13, 4. Thomas Mermillod Blondin (Fr.) +0,28, 5. Dominik Paris (Tal.) +0,49, 6. Marc Gisin (Švaj.) +0,98,... 16. Adam Žampa +2,27, 38. Andreas Žampa (obaja SR) +6,26


Tagy: Adam Žampa

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA