VIDEO Sedemgólová prestrelka na ihrisku Celty Vigo: Sevilla pokorila Málagu

Diváci na štadióne Celty Vigo boli svedkami sedemgólovej prestrelkyDiváci na štadióne Celty Vigo boli svedkami sedemgólovej prestrelky Zdroj: facebook

MADRID - V prvom sobotňajšom zápase 20. kola najvyššej španielskej futbalovej ligy zvíťazila FC Sevilla nad Málagou 2:1. Domáci rozhodli o plnom bodovom zisku ešte v prvom dejstve v priebehu dvoch minút, keď sa o dva góly postaral francúzsky útočník Kevin Gameiro. Hostia už stihli do konca nervózneho zápasu s množstvom faulov iba skorigovať výsledok.

V stretnutí bohatom na góly zvíťazila Celta Vigo nad Levante 4:3. Domáci viedli po prvom polčase po dvoch góloch Johna Guidettiho 2:0 a v 57. min zvýšil na rozdiel troch gólov Iago Aspas. Hostia však v priebehu dvoch minút v rozmedzí 63. a 65. min. dvomi gólmi zdramatizovali vývoj zápasu. V 84. min povrdil víťazstvo Celty Vigo Fabian Orellana a v 90. min už len prikrášlil výsledok Jose Morales.

Vo večernom zápase sa medzi San Sebastiánom a La Coruňou zrodila remíza 1:1. V nedeľu sa Real Madrid predstaví od 16.00 h doma proti Gijónu a na FC Barcelona čaká od 18.30 h rovnako domáci súboj s Athletic Bilbao. Vedúce Atlético Madrid bude hrať v Las Palmas (18.15 h).

San Sebastián - Deportivo La Coruňa 1:1 (0:1)
Góly: 75. Prieto (z pok. kopu) - 26. Alberto

FC Sevilla - Málaga 2:1 (2:0)
Góly: 40. a 42. Gameiro - 72. Charles
ČK: 83. Iborra (po druhej ŽK) - 90.+ Boka (po druhej ŽK)

Celta Vigo - Levante 4:3 (2:0)
Góly: 35. a 40. Guidetti, 57. I. Aspas, 84. Orellana - 63. Deyverson, 65. P. López, 89. J. Morales

Villarreal - Betis Sevilla 0:0

Viac o téme: Levante FC Sevilla Málaga Kevin Gameiro Celta Vigo