VIDEO Bystrický obranca aj vďaka kuriozite so životným úspechom: Smutným mužom Kostúr

Ivan Ďatelinka a Lukáš Toma v súboji o pukIvan Ďatelinka a Lukáš Toma v súboji o puk Zdroj: SITA

BANSKÁ BYSTRICA - Hokejový obranca Banskej Bystrice Ivan Ďatelinka dosiahol v piatok večer prvý hetrik vo svojej kariére. V zápase 41. kola Tipsport ligy s Popradom (8:2) skóroval dvoma strelami od modrej čiary a jedným zásahom spred bránky.

Išlo pritom o priamy duel o štvrtú priečku v najvyššej súťaží, pričom Bystričanom pre zranenie chýbalo až osem hráčov zo základnej zostavy a Mário Lunter pre trest. "Paráda! Chceli sme tri body a tie máme, takže to je dôležité. Potrebovali sme vyhrať nad Popradom, ktorý bol za nami o šesť bodov. Som rád, že sa mi poodaril hetrik. Ešte som za žiadny A- tím nedal nikdy v živote tri góly, iba dva," prezradil 32-ročný rodák z Topoľčian, ktorý po dosiahnutom hetriku nepočítal, koľko čiapok putovalo na ľad. Bolo ich osem, pričom na hracej ploche pristál i šál. "Je to super. Len ma to teraz niečo bude stáť. Už mi chlapci naznačovali, že mi hetrik poriadne spočítajú," netajil Ivan Ďatelinka.

V šatni, kde hrdina piatkového duelu robil rozhovory pre médiá, bolo veselo. Jeho spoluhráči ho častovali poznámkami, že si vypýtal miesto v slovenskej reprezentácii a tréner Zdeno Cíger ho povolá minimálne na jednodňový kemp. "Na také niečo ani len nepomýšľam," nechcel žartovať Ďatelinka, ktorý už odohral v národnom drese deväť zápasov, no teraz sa zameriava iba na výkony vo svojom klube, ktorému chce pomôcť. "Potrebovali sme po štyroch zápasoch, v ktorých sme získali iba dva body, konečne vyhrať v riadnom hracom čase. Posledné duely nám nevyšli, ale napriek lazaretu v tíme sme sa všetci zomkli a zvládli toto dôležité stretnutie. Vedeli sme, že Poprad je za nami na piatom mieste s odstupom šiestich bodov. Týmto víťazstvom sme sa mu vzdialili," hovoril Ďatelinka.

Nemalú zásluhu má na vysokom víťazstve s Popradom aj nový kapitán Banskobystričanov Milan Kytnár. Ten si dres s "céčkom" pred domácimi priaznivcami navliekol po prvýkrát a nielenže s ním strelil gól, ale aj na ďalšie dva prihral. "Padalo nám to tam, takže aj preto máme tri body, ktoré boli potrebné. Dali sem sa dokopy a zabojovali. Tí, čo mali zabrať, zabrali. A podstatné bolo, že sme v druhej tretine ubránili oslabenia. Premenili sme skutočne asi všetky šance na rozdiel od zápasu v Trenčíne, kde nám to nepadalo. Ivana Ďatelinku sme už podpichovali a určite ho hetrik bude dosť veľa stáť. Dali sme mu pár 'teplých' pripomienok, a hoci sme to nepočítali, tak si myslím, že pod sto eur ho to nevyjde," tvrdil ďalší rodák z Topoľčian v bystrickom tíme so skúsenosťami z AHL i NHL.

Smutným mužom bol v piatok brankár Popradu Matúš Kostúr. Po druhej tretine mu bolo zo strany trénerov za stavu 5:2 pre Banskú Bystricu navrhnuté striedanie, avšak tento plán razantne odmietol i preto, že chytal na domácom ľade, kde od malička vyrastal. "Nebol to môj deň. Prišli za mnou tréneri s otázkou po druhej tretine, či to chcem dochytať a chcel som pre dobrý pocit, pretože som veril, že tretia tretina dobre dopadne, ale nevyšlo to. Neľutujem to. V rodnej Bystrici som nechcel striedať. Tešil som sa na tento zápas. Proti Bystrici sa mi vždy darilo, ale domácim tam padalo všetko, puky boli buď tečované, či putovali do prázdnej bránky, kadejaké čudné góly strelili. Ten tretí Ďatelinkov je kandidát do relácie frajera na záver. Mám zmiešané pocity v podstate na mojom domácom ľade. Priznám sa, že osem gólov v zápase som ešte asi nikdy nedostal," opísal svoje pocity 35-ročný rodák spod Urpína medzi popradskými žrďami.

Viac o téme: HK Poprad Ivan Ďatelinka Matúš Kostúr HC '05 iClinic Banská Bystrica