Slovenským juniorom sa darí: Miháliková ďalej vo dvojhre a štvorhre, v semifinále aj Klein

Tereza Mihalíková
Tereza Mihalíková

MELBOURNE - Obhajkyni juniorského titulu sa darí aj tento rok. Slovenská tenistka Tereza Mihalíková nasadená ako druhá postúpila už do štvrťfinále dvojhry junioriek na grandslamových Australian Open v Melbourne. Mihalíková v stredajšom súboji osemfinále zdolala Belgičanku Laru Saldenovú za 65 minút 6:3, 6:2 aj vďaka 10 esám a dovedna 22 víťazným úderom. Sedemnásťročná topoľčianska rodáčka je obhajkyňou titulu.

Zverenkyňa Jána Studeniča Mihalíková vo štvrťfinále nastúpi proti osmičke podujatia Ruske Anastasii Potapovovej. Do štvrťfinále dvojhry dievčat postúpila aj Švajčiarka Rebeka Masárová, ktorá má slovenského otca. Iba 16-ročná Masárová nasadená ako deviata zdolala v osemfinále Ukrajinku Anastasiu Zaryckú (17.) hladko 6:3, 6:0.

Jej krajan Lukáš Klein a Tereza Mihalíková zhodne postúpili už do semifinále štvorhry juniorov. Klein a Čech Patrik Rikl nasadení ako ôsmi zdolali v stredajšom štvrťfinále estónsky pár Kenneth Raisma, Mattias Siimar 7:6 (5), 7:6 (2). Mihalíková s Ruskou Annou Kalinskou, dvojky deblovej súťaže dievčat, si tiež za 74 minút poradili s rakúsko-maďarským duom Mira Antonitschová, Panna Udvardyová 6:2, 7:5. Miháliková zvládla oba duely v jeden deň.

Dvojhra junioriek - 3. kolo (osemfinále) 

Tereza Mihalíková (SR-2) - Lara Saldenová (Belg.) 6:3, 6:2 

Štvorhra juniorov - štvrťfinále: 

Lukáš Klein, Patrik Rikl (SR/ČR-8) - Kenneth Raisma, Mattias Siimar (Est.) 7:6 (5), 7:6 (2) za 74 minút 

Štvorhra junioriek - štvrťfinále: 

Anna Kalinská, Tereza Mihalíková (Rus./SR-2) - Mira Antonitschová, Panna Udvardyová (Rak./Maď.) 6:2, 7:5 za 74 minút


Tagy: Tereza Mihalíková Lukáš Klein

Zdroj:
SITA
Foto:
FB

DISKUSIA