VIDEO Drahovského gól nestačil: Slováci odvetu so špičkovým súperom nezvládli

Slovenskí futsalisti pred súbojom s PortugalskomSlovenskí futsalisti pred súbojom s Portugalskom Zdroj: facebook

LISABON - Slovenská futsalová reprezentácia prehrala vo štvrtkovom prípravnom zápase v Lisabone s domácim Portugalskom 1:4. Jediný gól hostí strelil najlepší slovenský futsalista za rok 2015 Tomáš Drahovský.

Zverenci trénera Mariána Berkyho so súperom z Pyrenejského polostrova, ktorý sa pripravuje na blížiace ME, uhrali v stredu v prvom vzájomnom súboji cennú remízu 3:3. V odvete držali s favoritom krok iba v prvom polčase, ktorý sa skončil nerozhodne 1:1, po prestávke však domáce "selecao" potvrdilo tromi gólmi svoje kvality.

Slovensko po úspešnom zvládnutí hlavného kola kvalifikácie očakáva žreb play off o postup MS 2016, ktorý sa uskutoční 12. februára počas ME v Belehrade. Jeho súpermi môžu byť Ukrajina, Azerbajdžan, Rusko, Španielsko, Kazachstan alebo aj Portugalsko. Zápasy play off sú na programe 20.-23. marca, odvety 10.-13. apríla.

Portugalsko - SLOVENSKO 4:1 (1:1)
Góly: 13. a 21. Cardinal, 27. a 28. Ricardinho - 18. Drahovský

Zostava SR: Brndiar (Herko) – M. Zdráhal, A. Zdráhal, Směřička, Hudáček - Papajčík, Jurkemik, Paštrnák, Dudáš, Doša, Marušinec, Drahovský, Višváder

Portugal 4 -1 Slovakia

#RoadtoEuro2016 Portugal 4 - 1 Slovakia

Posted by mio futsal on 28. január 2016

Marián Berky, tréner SR: "Včera sme dosiahli veľmi dobrý výsledok proti silnému súperovi, ktorý patrí k absolútnej európskej špičke. V prvom polčase sme mali trochu zviazané nohy, ale po zmene strán sme zlepšili hru. V závere sme Portugalčanov v power play zaskočili dvoma gólmi, keď nevedeli nájsť systém na bránenie našej schémy. Dnešný zápas bol v prvom polčase z našej strany zameraný na pozornú defenzívu, darilo sa nám vykrývať priestory a do šatní sa išlo za stavu 1:1. V druhom polčase však domáci ukázali svoju silu, hoci dva góly strelili po našich chybách, keď sme nedostúpili hráčov. Skúsili sme opäť power play, no tentoraz sme nemali toľko šťastia ako včera. Ukázali sme však, že aj s mladým tímom sa dá dosiahnuť kvalitný výsledok. Chcel by som oceniť dôraz a taktickú disciplínu hráčov, na druhej strane vieme, že musíme popracovať na ich väčšom sebavedomí v ofenzíve pri premieňaní šancí."

Viac o téme: Portugalsko Slovensko