Murray úspešný v päťsetovej dráme: Austrálske finále štvrtý raz proti Djokovičovi!

Andy MurrayAndy Murray Zdroj: SITA

MELBOURNE - Britský tenista Andy Murray postúpil do finále grandslamového turnaja Australian Open v Melbourne. Druhý najvyššie nasadený hráč zdolal v piatkovom semifinále Kanaďana Miloša Raoniča v päťsetovej bitke 4:6, 7:5, 6:7 (4), 6:4, 6:2. Finálovým súperom 28-ročného Škóta bude svetová a turnajová jednotka Srb Novak Djokovič.

Pred piatkovým súbojom bola vzájomná bilancia Murrayho a Raoniča 4-4. Od úvodného gemu bol duel vyrovnaný, obaja hráči bojovali o každú loptičku. Raonič, ktorý v novom kalendárnom roku ešte neprehral, vstúpil do stretnutia lepšie. Podarilo sa mu súpera brejknúť a prvý set napokon vyhral 6:4. Murray kontroval lepším pohybom, spresnil svoje údery a druhé dejstvo získal vo svoj prospech v pomere 7:5. V dramatickom treťom sete rozhodol tajbrejk, Kanaďan ho vyhral v pomere 7:4. Štvrté dejstvo ovládol Murray a vynútil si tak rozhodujúci set.

Pred jeho začiatkom sa Raonič nechal ošetrovať a práve jeho zdravotné problémy sa ukázali ako dôležitý faktor. Raonič musel obmedziť pohyb, nepúšťal sa do dlhých výmien a viac na kurte riskoval. Zranenie navyše obmedzilo jeho silnú zbraň - prvý servis a to bola voda na mlyn pre Brita. Ten vyhral prvé štyri gemy piateho setu a hoci Raonič sa potom pokúsil o zvrat, Murray si už výhru a postup nenechal vziať. Duel ukončil čistou hrou a po viac ako štyroch hodinách na kurte postúpil do svojho piateho finále na Australian Open. V predchádzajúcich štyroch prípadoch neuspel, pri jeho piatom pokuse ho čaká vo výbornej forme hrajúci päťnásobný šampión z Melbourne Parku Djokovič. Ak Srb uspeje, so šiestimi titulmi sa vyrovná austrálskej legende Royovi Emersonovi.

Muži - dvojhra - semifinále:
Andy Murray (2-V.Brit.) - Miloš Raonič (13-Kan.) 4:6, 7:5, 6:7 (4), 6:4, 6:2 za 243 minút

Viac o téme: Andy Murray Australian Open