VIDEO Finále Zápasu hviezd NHL iba s jediným gólom: Kapitán John Scott opäť šokoval!

Najužitočnejším hráčom All Star exhibície sa stal John Scott, kapitán víťaznej Pacifickej divízie.
Najužitočnejším hráčom All Star exhibície sa stal John Scott, kapitán víťaznej Pacifickej divízie.

NASHVILLE – Vyvrcholenie 61. Zápasu hviezd hokejovej NHL s novým formátom troch korčuliarov proti trom prinieslo v nedeľu v nashvillskej Bridgestone Arene iba jediný gól. Výber Pacifickej divízie vo finále zdolal tím Atlantickej presným zásahom kanoniera Anaheimu Coreyho Perryho zo 14. minúty. Najužitočnejším hráčom sa stal kapitán Pacifickej divízie, ktorého si diváci zvolili z recesie.

Jeho klubový spoluhráč John Gibson ani ďalší brankár Jonathan Quick z Los Angeles neinkasovali a najmä oni významne prispeli k zisku šeku na jeden milión dolárov určenému víťaznému minikolektívu. Hralo sa na jednu tretinu 2x10 min. Predtým v semifinále to boli gólové hody: Pacifická divízia rozstrieľala Centrálnu 9:6 a Atlantická si poradila s Metropolitnou 4:3.Za najužitočnejšieho hráča (MVP) vyhlásili kapitána víťazov Johna Scotta, ktorý si vyslúžil nomináciu od fanúšikov najmä z recesie, keďže v 285 zápasoch NHL dal iba päť gólov. Arizona ho medzičasom vymenila do Montrealu v inej divízii a hrozilo, že na exhibícii sa vôbec nezúčastní. V semifinále však pomohol svojmu mužstvu dvoma gólmi.

"Očakával som, že si All-Star víkend vychutnám niekde v zákulisí. Zomlelo sa to však rýchlosťou víchrice. Zamiloval som si to. Bola to zrejme tá najlepšia vec, akú som v hokeji zažil," citoval server nhl.com 32-ročného kanadského krídelníka, ktorého v hlasovaní o MVP exhibície znova podržali priaznivci. 


Aj ostatní hráči si nový formát užili. "Zo všetkých stekajú kvapky potu. Dobrý pocit," poznamenal ďalší z víťazného kolektívu Brent Burns, obranca San Jose Sharks. "Bolo to tu úžasné. NHL odviedla skvelú prácu a mesto Nashville má byť na čo hrdé. Skvelé jedlo, skvelí ľudia." 

semifinále
Atlantická divízia - Metropolitná divízia 4:3 
Góly: 4. E. Karlsson (Larkin), 10. Jágr (Larkin), 13. Ekblad (Ryan O'Reilly, Komarov), 16. Subban (Larkin, Bishop) - 2. Letang (Malkin), 5. Kuznecov (Faulk), 11. Malkin (Saad, Schneider) 

Centrálna divízia - Pacifická divízia 6:9 
Góly: 1. Neal (Duchene, Sh. Weber), 9. Neal (Duchene, Sh. Weber), 10. P. Kane (Jamie Benn, Rinne), 15. Byfuglien (Seguin, Tarasenko), 15. Seguin (Byfuglien, Tarasenko), 19. Josi (Seguin, Neal) - 1. Scott (Burns), 6. Pavelski (D. Sedin, Perry), 9. Gaudreau (Giordano, Hall), 12. D. Sedin (Gibson), 14. Scott (Burns), 15. Hall (Gaudreau), 15. D. Sedin (Perry, Doughty), 18. Hall (Gaudreau, Burns), 19. Doughty (Pavelski) 

finále
Atlantická divízia - Pacifická divízia 0:1 
Gól: 14. Perry (D. Sedin, Burns) 

Zostava víťazného tímu
Brankári: John Gibson (Anaheim), Jonathan Quick (Los Angeles) 
Obrancovia: Brent Burns (San Jose), Drew Doughty (Los Angeles), Mark Giordano (Calgary) 
Útočníci: Johnny Gaudreau (Calgary), Taylor Hall (Edmonton), Joe Pavelski (San Jose), Corey Perry (Anaheim), John Scott (Arizona), Daniel Sedin (Vancouver) 
Tréner: Darryl Sutter (Los Angeles) 


Tagy: John Scott Zápas hviezd Pacifická divízia

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA, Video: nhl.com

DISKUSIA