Slovan zvládol dôležitý duel v boji o play off: Vo Vladivostoku otočil za 26 sekúnd

Momentka zo zápasu Slovana vo VladivostokuMomentka zo zápasu Slovana vo Vladivostoku Zdroj: hcslovan.sk

VLADIVOSTOK - Opäť je play off reálnejšie. Tvrdý boj a z dvoch šancí Slovana dva góly v prvej tretine, nie práve najzáživnejší hokej v druhej a rozhodujúci úder v päťminútovej presilovke Slovana v tretej tretine.

Slovan Bratislava si po výhre 3:1 nad Admiralom vo Vladivostoku pripisuje do tabuľky dôležité tri body. Rozhodujúca sa ukázala ôsma minúta, kedy slovanisti v rozpätí 26 sekúnd gólmi Andreja Šťastného a Michela Miklíka otočili výsledok zápasu. To bolo na dlhé minúty z pohľadu skóre všetko, obaja brankári predviedli niekoľko pekných zákrokov. Definitívnu bodku za duelom dal v 51. min svojím druhým presným zásahom v stretnutí Michel Miklík, gól dosiahol tri sekundy po skončení päťminútovej presilovky. A to aj napriek tomu, že na strane domácich boli aj arbitri. Pre Slovan je to jedenásty triumf z ostatných štrnástich duelov.

Tréner Miloš Říha dal v utorok príležitosť Michaelovi Garnettovi a kanadský brankár sa mu odvďačil spoľahlivým výkonom. V aktuálnej sezóne KHL nazbierali Bratislavčania v 56 zápasoch 85 bodov a v tabuľke Západnej konferencie im patrí naďalej 8. miesto. Priebežne majú sedembodový náskok, Minsk však má jeden zápas k dobru. Štvorzápasový trip na na Ďalekom východe zakončia belasí vo štvrtok o 10.30 SEČ na ľade Amuru Chabarovsk.

Admiral Vladivostok - HC Slovan Bratislava 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

Góly: 3. Ugarov (Bartulis) - 8. A. Šťastný (Tičar, Jeglič), 8. Miklík (Surový), 51. Miklík (Bartovič, Švarný); Vylúčení: 2:6 na 2 min, navyše: Gorškov 5+DKZ za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou - V. Nedorost a A. Šťastný (obaja 10 min za nešp. správanie), presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Odiňš (Lot.), Sidorenko - Goľak, Nesterov (všetci Rus.), 5309 divákov

VLADIVOSTOK: Nalimov - Kinrade, Bartulis, Zemčonok, Lisov, Kosmačov, Mnacian - Fisenko, Lugin, Alexandrov - K. Makarov, Podšenďalov, A. Kuznecov - But, Voronin, Sajustov - M. Mamin, Ugarov, Gorškov - Jakovlev

SLOVAN: Garnett - Barker, Kundrátek, Rosandič, Švarný, Sersen, V. Mihálik - L. Kašpar, Viedenský, V. Nedorost - Jeglič, Tičar, A. Šťastný - Miklík, T. Surový, Bartovič - Skalický, Lušňák, L. Nagy - Šiška, D. Skokan

Miloš Říha, tréner Slovana: "Dnes sme neodohrali taký dobrý zápas ako predvčerom na Sibiri, splnili sme ale všetky taktické pokyny, ktoré sme si určili pred stretnutím. Hráči zápas zvládli na výbornú v koncovke. Vyhrali sme zaslúžene, k čomu prispel dobrým výkonom aj brankár Michael Garnett."

Amur Chabarovsk - Medveščak Záhreb 3:6 (1:2, 1:2, 1:2)

Góly: 10. Železnov, 25. Gračjov, 56. Ušenin – 1. Björkstrand, 12. Glumac, 28. Giliati, 33. Smoleňák, 50. Glumac, 58. Hedberg

Viac o téme: HC Slovan Bratislava
  • Zdroj: SITA; TASR