VIDEO Famózny Vardy hrdinom šlágra s Liverpoolom: Leicester naďalej kraľuje Anglicku

Jamie Vardy a jeho gólové oslavyJamie Vardy a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Leicesteru City zvíťazili v utorňajšom šlágri 24. kola anglickej Premier League nad FC Liverpool 2:0, keď sa o oba presné zásahy postaral najlepší kanonier súťaže Jamie Vardy. Na čele tabuľky si vďaka nemu "líšky" udržali trojbodový odstup pred Manchestrom City, ktorý vyhral v Sunderlande 1:0. O triumf "Citizens" sa gólom v 16. minúte zaslúžil argentínsky kanonier Sergio Agüero.

Ďalší manchesterský klub United si doma poradil so Stoke City hladko 3:0 a naďalej mu patrí 5. priečka v tabuľke.

Zaváhanie Arsenalu, ktorý doma iba remizoval 0:0 so Southamptonom, využil jeho mestský rival Tottenham. "Kohúti" vyhrali 3:0 nad Norwichom a dostali sa na 3. priečku tabuľky pred Arsenal vďaka lepšiemu skóre pri rovnosti 45 bodov.

Leicester City - FC Liverpool 2:0 (0:0)
Góly: 60. a 71. Vardy
Martin Škrtel (Liverpool) pre zranenie nefiguruje v zápise o stretnutí.

Norwich City - Tottenham Hotspur 0:3 (0:2)
Góly: 2. Alli, 30. a 90. H. Kane (prvý z pok. kopu)

Sunderland - Manchester City 0:1 (0:1)
Gól: 16. S. Agüero

West Ham United - Aston Villa 2:0 (0:0)
Góly: 58. Antonio, 85. Kouyaté, ČK: 17. J. Ayew (Aston Villa)