Banská Bystrica má v hokeji problém: Tretí najlepší Zigo nesúhlasí so zmluvou, nesmie hrať

Tomáš Zigo z HC '05 iClinic Banská Bystrica
Tomáš Zigo z HC '05 iClinic Banská Bystrica

BANSKÁ BYSTRICA - S hokejistami HC ´05 iClinic Banská Bystrica sa pripravuje navrátilec s defenzívou v popise práce Charles-Olivier Roussel. Naopak, pre zdĺhavé rokovania o novej zmluve sa zo zápasovej súpisky vytratil tretí najproduktívnejší hráč tipsportligového tímu Tomáš Zigo. Dvadsaťštyriročný Kanaďan Roussel pobudol pod Urpínom istý čas v auguste minulého roku, ale vtedy sa rozhodol pre návrat do Severnej Ameriky. Cez ECHL sa chcel dostať do vyššej súťaže AHL, kde už v minulosti pôsobil v tíme Milwaukee Admirals. Napriek solídnej bilancii 41 zápasov, 2 góly, 18 asistencií za Norfolk Admirals sa však šance v AHL nedočkal.

"Volal mi športový manažér HC ´05 Július Koval, že je možnosť môjho návratu. Využil som to, chcem naštartovať moju európsku kariéru. Minulé leto som mal dobrú skúsenosť v Banskej Bystrici a teraz chcem pomôcť tímu v play-off. Zavážilo aj to, že ma volal aj najlepší kamarát, brankár Mathieu Corbeil," cituje Šport Roussela.

Tomáš Zigo nenastúpil už na tri zápasy Banskobystričanov, jeho situáciu priblížil riaditeľ HC ´05 Michal Longauer: "S Tomášom rokujeme o novej zmluve a zatiaľ sme nedospeli k dohode. Ponúkli sme mu podmienky, na ktoré nepristúpil. Zatiaľ nehráva. Je to všetko na ňom." Dvadsaťtriročný útočník by si mal nedostatok zápasovej praxe vynahradiť účasťou na turnaji Euro Ice Hockey Challenge v rakúskom Innsbrucku s olympijským výberom Slovenska.   


Tagy: Tomáš Zigo HC '05 iClinic Banská Bystrica

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA