VIDEO Bitka dvoch nováčikov ako z ringu: Otec v publiku jasal nad synovým knockoutom

Darnell Nurse jednoznačne vyhral bitku s Maxom McCormickomDarnell Nurse jednoznačne vyhral bitku s Maxom McCormickom

BRATISLAVA - Edmonton si zo súpera spravil boxovacie vrece, a to nie iba obrazne, ale aj doslovne. Sedmička NHL draftu roku 2013 Darnell Nurse sa v treťom dejstve pochytil s frustrovaným hráčom domácej Ottawy. Namiesto vyzúrenia sa dostal McCormick poriadnu nakladačku a nakoniec bol rád, že odchádzal z ľadu po vlastných.

Edmonton zaskočil domácu Ottawu už v prvej tretine. V dvanástej minúte viedol 3:0, na čo Senators odpovedali zmenou svojho brankára. Frustrovaný domáci tím situáciu nezvládol dobre, začal hrať agresívne, dokonca vyvolal niekoľko konfliktov. Počas celého zápasu sa poriadne iskrilo.

V tretej tretine prehrávala Ottawa už 2:6, keď sa do roztržky dostal urastený Darnell Nurse s Maxom McCormickom. Všetky predpoklady naznačovali, že pôjde o rýchly proces. Nurse mal nad svojím súperom jednoznačnú výškovú aj váhovú prevahu. McCormick to ale riskol, čo však nemal robiť. Keď si Darnell uvoľnil pravačku, zasypal ho kanonádou presne mierených úderov, a za pár sekúnd bolo po bitke.

Nurse odohral v minulej sezóne iba dva zápasy v prvom tíme, takže sa dá povedať, že si svoju premiéru odkrúca tento rok, v ktorom na ľad naskočil už 43-krát. Podobne je na tom aj McCormick, ktorý je vo svojom prvom ročníku, počas ktorého odohral 20 zápasov.

Na tribúne si drvivú výhru Oilers vychutnával aj Darnellov otec, ktorý po vyhratej bitke svojho syna vyskočil na nohy a netajil radosť.

Viac o téme: Ottawa Senators Edmonton Oilers Darnell Nurse Max McCormick
  • Zdroj: sportky.sk