Rozdá si to český a slovenský víťaz súťaže: Superpohár už v tomto kalendárnom roku

Futbalisti bratislavského Slovana s trofejou pre víťaza národného SuperpoháraFutbalisti bratislavského Slovana s trofejou pre víťaza národného Superpohára Zdroj: SITA

PRAHA - Inauguračný Česko-slovenský superpohár vo futbale sa uskutoční už v tomto kalendárnom roku. Zmluva medzi oboma stranami je tesne pred podpisom, novovzniknutú súťaž oficiálne predstavia v máji. Premiérové takéto stretnutie sa odohrá na konci sezóny 2015/2016 na pôde víťaza národného pohára v Česku.

V stredu to novinárom povedal predseda Futbalovej asociácie Českej republiky (FAČR) Miroslav Pelta. "Bude to zaujímavé pre fanúšikov. Neplánujeme neutrálny trávnik, aby sme zaistili čo najväčšiu návštevnosť," citoval Peltu server sport.lidovky.cz.

Spojenie znamená zánik Českého superpohára, ktorý si nezískal výraznú prestíž. Myšlienku predostreli už vlani, keď sa hlavným partnerom Pohára FAČR stala spoločnosť MOL. Tá pod značkou Slovnaft sponzoruje aj pohár na Slovensku. Preto v ňom nebudú súperiť ligoví majstri. "Máme aj zaujímavého partnera. Na Slovensku sa súťaž nazýva Slovnaft Cup, v Česku MOL Cup, takže superpohár by sa mohol volať MOL-Slovnaft Cup," avizoval v roku 2015 prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik.

  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články