VIDEO Zákrok roka v NHL? Spoluhráč Hossu a Pánika si za bravúru vyslúžil ovácie!

Scott Darling (vpravo) so spoluhráčmi oslavuje hladký triumf ChicagaScott Darling (vpravo) so spoluhráčmi oslavuje hladký triumf Chicaga Zdroj: SITA

NEW YORK - Hokejisti Chicaga bez zraneného slovenského útočníka Mariána Hossu zdolali v noci na utorok v zámorskej NHL Toronto vysoko 7:2. Výraznou mierou sa na tom podieľal aj brankár Blackhawks Scott Darling, ktorý predviedol viacero kvalitných zákrokov, jeden však možno zaradiť medzi absolútnu elitu!

Bravúrny reflex Darlinga zabránil Torontu znížiť skóre za nepriaznivého stavu 0:3. Brankár si týmto famóznym zákrokom vyslúžil "standig ovations" od domácich fanúšikov. Kanadské médiá jeho semafor označili ako kandidáta na zákrok sezóny.

Hossov krajan Richard Pánik strávil v domácom drese na ľade 13 minút a v súboji proti svojmu bývalému tímu si na konto pripísal plusku. V drese Blackhawks opäť úradoval Patrick Kane, ktorý zaznamenal štyri body za gól a tri asistencie. Elitný krídelník tak opäť navýšil svoje vedenie v kanadskom bodovaní súťaže, ktoré po pondelku vedie s náskokom 18 bodov pred dallaským Jamiem Bennom. Obhajca trofeje najmä jeho zásluhou prerušil trojzápasovú sériu prehier a dotiahol sa na Dallas na čele tabuľky Západnej konferencie. Blackhawks výborne zvládli presilové hry, v ktorých strelili štyri góly. "Aj keď výsledok hovorí asi o niečom inom, vôbec to nebol ľahký zápas. Súper hral dobre v hre piati proti piatim, rozhodla naša efektívna súhra v presilovkách. Sme radi, že sme konečne vyhrali," hodnotil duel Kane. Obranca Toronta Martin Marinčin odohral takmer 16 minút, v tretej tretine dostal trest 2+2 minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

Viac o téme: Marián Hossa Richard Pánik Chicago Blackhawks Patrick Kane Scott Darling
  • Zdroj: SITA, TASR, športky