Famózny Bakoš hetrikom zostrelil Jablonec: Slováci zariadili víťazstvo Ostravy

Marek BakošMarek Bakoš Zdroj: fcslovanliberec.cz

PRAHA - Slovenský futbalista Marek Bakoš v stretnutí 18. kola najvyššej českej súťaže hetrikom vystrieľal svojmu Libercu výhru 3:2 nad Jabloncom. Skúsený útočník sa presadil v 24. a 38. min, ale Jabloncu sa v druhom polčase podarilo vyrovnať. Svoj hetrik a skóre stretnutia Bakoš uzavrel v 86. min.

Jeho krajania Karol Mondek a Richard Lásik výraznou mierou prispeli k sobotňajšej výhre Baníka Ostrava nad Zlínom 3:0 v stretnutí 18. kola najvyššej českej futbalovej súťaže. Skóre duelu otvoril po Lásikovej prihrávke Daniel Holzer, Mondek poslal Ostravu do dvojgólového vedenia a Lásik uzavrel výsledok zápasu. Pre oboch to boli prvé presné zásahy v aktuálnej sezóne Synot ligy.

Bohemians Praha 1905 - Dukla Praha 1:0 (0:0)
Gól: 68. Krch
Peter Čögley odohral celé stretnutie, Matúš Mikuš (obaja Bohemians) sedel na lavičke náhradníkov. Lukáš Hroššo, Michal Breznaník a Lukáš Štetina odohrali celé stretnutie. Jakub Považanec hral do 84. min a Róbert Kovaľ (všetci Dukla) sedel na lavičke náhradníkov.

Zbrojovka Brno - Sigma Olomouc 2:0 (1:0)
Góly: 44. Řezníček, 51. Hyčka
Miroslav Keresteš odohral celý duel, Matúš Lacko hral do 89. min, Martin Chrien nastúpil v nadstavenom čase druhého polčasu a Tomáš Brigant (všetci Brno) sedel na lavičke náhradníkov. Tomáš Malec (Olomouc) nastúpil v 55. min a videl ŽK.

Baník Ostrava - Fastav Zlín 3:0 (2:0)
Góly: 9. Holzer, 30. MONDEK, 60. LÁSIK
Karol Mondek odohral celý zápas a skóroval, Richard Lásik (obaja Ostrava) hral do nadstaveného času druhého polčasu a strelil gól. Róbert Matejov (Zlín) hral do 78. min.

Příbram - Slovácko 0:1 (0:0)
Gól: 90.+ L. Došek
Tomáš Košút odohral celé stretnutie, Juraj Chvátal a Patrik Šimko (všetci Slovácko) nefigurujú v zápise o stretnutí

Liberec - Jablonec 3:2 (2:0)
Góly: 24., 38. a 86. BAKOŠ - 64. Tecl (z pok. kopu), 68. Kysela
Marek Bakoš odohral celé stretnutie a strelil hetrik, Michal Obročník (obaja Liberec) nefiguruje v zápise o stretnutí. Ján Greguš (Jablonec) odohral celé stretnutie a videl ŽK.

Viac o téme: Slovan Liberec Baník Ostrava Marek Bakoš Richard Lásik Karol Mondek Fastav Zlín