VIDEO Chelsea v FA Cupe deklasovala City: Pellegrini sa vyhováral na množstvo zranení

Radosť hráčov Chelsea LondýnRadosť hráčov Chelsea Londýn Zdroj: SITA

LONDÝN - V očakávanom šlágri piateho kola FA Cupu zdolali futbalisti FC Chelsea na domácom trávniku na Stamford Bridge po jednoznačnom priebehu Manchester City v pomere 5:1. V základnej zostave hostí nastúpili šiesti tínedžeri. Skóre zápasu otvoril Diego Costa, Citizens vyrovnali po presnom zásahu Davida Faupalu.

Druhý polčas hráčom Chelsea vyšiel na jednotku, postupne sa presadili Willian, Cahill, Hazard a v samom závere aj striedajúci Bertrand Traoré. Ostatné dva zápasy priniesli postup West Hamu a Crystal Palace.

Na Stamford Bridge to v nedeľu podvečer mohla byť zaujímavá konfrontácia, napokon však o osude zápasu rozhodol tréner hosťujúceho mužstva Manuel Pellegrini. Šesťdesiatdvaročný ročný Čiľan totiž nominoval do základnej jedenástky až šiestich tínedžerov: v obrane nastúpil Tosin Adarabioyo (18), v zálohe Aleix García (18), Bersant Celina (19) a Manu García (18), v útoku David Faupala (19) a Kelechi Iheanacho (19), ktorý je z tejto skupiny najskúsenejší.

Tréner Citizens pristúpil k tomuto kroku najmä kvôli tomu, že v stredu čaká na jeho zverencov dôležitý úvodný osemfinálový duel Ligy majstrov v Kyjeve. Naopak, pre Chelsea je FA Cup zrejme jedinou možnosťou, ako si pre budúcu sezónu zaistiť účasť v pohárovej Európe. Preto kormidelník domácich Guus Hiddink nespravil oproti zápasu v Paríži žiadnu zmenu v zostave a do nedeľňajšieho pohárového stretnutia vyrukoval s tou najlepšou jedenástkou.

Ako prvý sa presadil v 35. minúte kanonier domácich Diego Costa, o dve minúty neskôr však vyrovnal mladý Francúz v drese City David Faupala. Prvý polčas síce priniesol nerozhodný výsledok, no ten druhý sa niesol výhradne v znamení Chelsea, ktorá svojmu súperovi uštedrila štyri tvrdé rany. Do streleckej listiny sa postupne zapísali Willian (48.), Gary Cahill (53.), Eden Hazard (67.) a nakoniec v 89. minúte aj striedajúci hráč Blues Bertrand Traoré.

"Mali sme šesť zranených hráčov, a preto sme nechceli podstúpiť to riziko, že by sa nám mohli zraniť aj ďalší. To je dôvod, prečo dnes vyhrali," konštatoval po stretnutí tréner Manuel Pellegrini, ktorý mal podľa vlastných slov pred zápasom k dispozícii len trinásť hráčov seniorského tímu. "Museli sme zvoliť túto zostavu aj napriek vedomiu, že postup v FA Cupe bude za týchto okolností veľmi náročný. Viac sme toho spraviť nemohli," dodal kouč City.

Spokojný po stretnutí bol tréner Guus Hiddink, ktorý na lavičke Chelsea ešte ani raz neprehral zápas v FA Cupe (šesť výhier, šesť remíz). "Manchester City spravil nejaké zmeny v zostave, no nebolo to nič jednoduché, pretože mladí chlapci, ktorí prišli na trávnik, boli nebezpeční. Kľúčové je z môjho pohľadu to, ako sme dokázali začať druhý polčas. Strelili sme druhý gól a onedlho aj tretí," vyhlásil Hiddink, ten už raž FA Cup s Chelsea vyhral v roku 2009.

Okrem duelu na Stamford Bridge sa v nedeľu odohrali v rámci piateho kola FA Cupu ďalšie dve stretnutia. Tím Blackburn Rovers z druhej najvyššej súťaže privítal na svojom trávniku West Ham United. Z postupu sa napokon tešili hostia, ktorí zvíťazili poľahky 5:1, dva góly strelil nový hráč Emmanuel Emenike. Rovnako dva presné zásahy zaznamenala aj najväčšia hviezda londýnskeho klubu Dimitri Payet, zaujal predovšetkým priamy kop z 36. minúty.

So súťažou sa musí rozlúčiť Tottenham Hotspur, ktoré si na domácom ihrisku na White Hart Lane nedokázal poradiť s tímom Crystal Palace (0:1). O jediný gól stretnutia sa postaral v nadstavenom čase prvého polčasu obranca hostí Martin Kelly, dvadsaťpäťročný odchovanec Liverpoolu zakončil akciu po skvelej práci a následnej prihrávke Wilfrieda Zahu. V pondelňajšej dohrávke vyzve treťoligový Shrewsbury Town trápiaci sa Manchester United.

Blackburn - West Ham United 1:5

Tottenham Hotspur - Crystal Palace 0:1

Chelsea Londýn - Manchester City 5:1
Viac o téme: Chelsea Londýn Manchester City Manuel Pellegrini Tottenham Hotspur Crystal Palace