Súčasťou cyklistiky špičkový tím bahrajnského princa: Hlavnou hviezdou má byť Nibali

Vincenzo Nibali
Vincenzo Nibali

BRATISLAVA - Talianskeho víťaza cyklistickej Tour de France 2014 Vincenza Nibaliho spájajú pre rok 2017 s novým tímom, ktorý plánuje vytvoriť a podporovať člen bahrajnskej kráľovskej rodiny princ Násir Bin Hamad Al Chalífa. Podľa nedeľňajšieho vydania Gazzetta dello Sport sa 31-ročný sicílsky rodák chce so skupinou jazdcov a iných zamestnancov presunúť do nového prostredia.

Server Cyclingnews tiež informuje, že nový tím si chce založiť aj Bjarne Riis v spolupráci s bývalým riaditeľom Saxo Bank Larsom Seierom Christensenom. Projekt by mali oznámiť vo štvrtok 25. februára, nie je však jasné, či do toho bude zapojený aj bahrajnský princ.

Dvadsaťosemročný Násir Bin Hamad Al Chalífa je cyklistickým nadšencom a triatlonistom, v súčasnosti stojí na čele Bahrajnského olympijského výboru. Vlani sa podieľal na vytvorení triatlonového tímu Bahrain Endurance 13 Team, šéfuje mu austrálsky bývalý dvojnásobný majster sveta v tzv. Ironmanovi Chris "Macca" McCormack. Samotný princ v posledných rokoch absolvoval niekoľko triatlonových pretekov, založenie cyklistického tímu oznámil na instagrame či facebooku. "Naším hlavným cieľom bude začleniť sa do cyklistického športu, podporovať mladých športovcov, udržovať zdravý životný štýl v našom regióne a súťažiť s najlepšími tímami na svete," uvádza Násir Bin Hamad Al Chalífa. 

Nibali je momentálne jazdcom Astany, na konci tejto sezóny mu vyprší platnosť zmluvy. Jeho agent Alex Carera už absolvoval počiatočné rozhovory s vedením kazašského tímu či ďalšími zoskupeniami v profesionálnom pelotóne Trek-Segafredo a Lampre-Merida. Nibali sa pravdepodobne rozhodne o svojej budúcnosti po májových pretekoch Grand Tour Giro d'Italia a nový kontrakt podpíše koncom leta, keď sa začne prestupové obdobie. "Sme pripravení rokovať s kýmkoľvek, kto bude ponúkať seriózny projekt v roku 2017. Budeme skúmať možnosti a následne sa rozhodneme. Príchod nového tímu do cyklistiky je vždy dobrou správou. Ešte je skoro povedať, za koho bude Vincenzo jazdiť v roku 2017," dodal Carera.


Tagy: Vincenzo Nibali

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA