Infantino nástupcom Blattera na futbalovom tróne: Reakcie osobností na nového prezidenta

Gianni InfantinoGianni Infantino Zdroj: SITA

ZÜRICH - Reakcie na zvolenie Gianniho Infantina za prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA):

Ján Kováčik (prezident Slovenského futbalového zväzu): "Je to dobrá správa nielen pre futbalovú Európu, ale aj pre celý svetový futbal. Gianni Infantino je skúsený a rešpektovaný funnkcionár. Som presvedčený, že v piatok schválené reformy na kongrese v Zürichu spolu s tými, ktoré ešte prinesie aj on so svojím tímom, vrátia FIFA na pozíciu, ktorú si táto organizácia zaslúži." 

Ľuboš Micheľ (prezident gréckeho klubu PAOK Solún, bývalý medzinárodný rozhodca): "Osobne som rád, že voľby prezidenta FIFA dopadli takýmto výsledkom. Myslím si, že je to dobrá voľba pre svetový futbal. Gianni Infantino je podľa mňa správnou osobou, aby nastolil poriadok vo FIFA po tom, čo sa tam dialo v posledných rokoch. Je to skúsený funkcionár, dlhé roky pôsobil vo sférach UEFA a prispel k tomu, že je to v súčasnosti výborne fungujúca organizácia." 

Zbigniew Boniek (prezident Poľského futbalového zväzu, zdroj: Przeglad sportowy): "Vyhral môj priateľ. Gianni je skutočný profesionál. Vie, čo robí a som si istý, že to prenesie aj do FIFA. Jeho volebné víťazstvo som očakával. Hoci v prvom kole nemal veľký náskok, v tom druhom bol bezkonkurenčný. Je to prezident FIFA na dlhé obdobie!" 

Sepp Blatter (bývalý prezident FIFA): "Gianni Infantino je dôstojným nástupcom mojej práce. Má všetky potrebné vlastnosti na to, aby znova stabilizoval Medzinárodnú futbalovú federáciu. Je to človek so skúsenosťami, odbornými znalosťami, strategickými a diplomatickými schopnosťami." 

Vitalij Mutko (ruský minister športu a prezident tamojšieho futbalového zväzu: "Som spokojný. Podporovali sme ho od začiatku. Verím, že všetko, čo si naplánoval, aj zrealizuje. Svetový futbal potrebuje pragmatikov a ľudí z praxe." 

Thomas Bach (prezident Medzinárodného olympijského výboru): "V tomto náročnom období pre svetový futbal želám Giannimu Infantinovi len to najlepšie, aby sa mu podarilo uskutočniť reformy, ktoré boli prijaté na tomto mimoriadnom kongrese FIFA. Zároveň sa teším na vzájomnú konštruktívnu spoluprácu v záujme športu."

Jozef Kliment (generálny sekretár SFZ, zdroj: www.futbalsfz.sk): "Podľa predpokladov získali v prvom kole najviac hlasov Gianni Infantino a Salman Bin Ibrahim Al Chalífa. Všetci kandidáti sa ocitli aj v druhom kole, z kvarteta vzišiel, tak ako sme si priali, víťazne zástupca UEFA Gianni Infantino. Pred zasadnutím kongresu navštívil mnohé národné zväzy, podľa jeho slov obletel päťkrát planétu, aby sa stretol so zástupcami národných zväzov nielen európskych krajín. Živo sa zaujímal o ich problémy a ponúkol pomoc pri ich riešení. Aj z tohto pohľadu sme radi, že novým šéfom FIFA sa stal muž, ktorému patrili naše hlasy." 

Noël Le Graët (prezident Francúzskej futbalovej federácie, zdroj. L´Equipe): "Francúzska futbalová federácia víta víťazstvo Gianniho Infantina vo voľbách prezidenta FIFA. Som si istý, že sa na túto prácu hodí. Je to muž činu schopný zosúladiť záujmy všetkých národných federácií bez ohľadu na to, či ide o veľké alebo malé krajiny. Gianni Infantino je značkou novej éry FIFA." 

Greg Dyke (prezident anglickej Futbalovej asociácie, zdroj: Daily Mail): "Myslím si, že je to tvrdo pracujúci človek, ktorý má predpoklady na to, aby sfunkčnil štruktúry FIFA. Rovnako si myslím, že nie je politik, lebo takého sme tu mali veľa rokov. Dôležité je, aby mal šťastnú ruku pri výbere výkonného riaditeľa." 

Salman Bin Ibrahim Al Chalífa (bahrajnský šejk a líder Ázijskej futbalovej konfederácie AFC), zdroj: AP): "Teším sa na spoluprácu s ním. Nová FIFA pod jeho vedením by mala odrážať rozmanitosť svetového futbalu. ale zároveň ho zjednotí. Verím Giannimu Infantinovi, že bude správnym lídrom." 

Viac o téme: FIFA Ľuboš Micheľ Sepp Blatter Zbigniew Boniek Ján Kováčik Gianni Infantino
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA, TASR

Súvisiace články