VIDEO DAC sa radoval z vedenia iba minútu: Myjava vytláča Žilinu z pohárovej Európy

Sprava Ákos Szarka (DAC) a Martin Černáček (Myjava)Sprava Ákos Szarka (DAC) a Martin Černáček (Myjava) Zdroj: TASR – Michal Svítok

DUNAJSKÁ STREDA 28. februára (SITA) - V záverečnom zápase prvého jarného kola futbalovej Fortuna ligy sa v nedeľu v Dunajskej Strede zrodila medzi domácim tímom a Myjavou remíza 1:1 (0:0).

Domáci viedli od 49. min zásluhou Senegalčana Papeho Sarra, ktorý dokopol zblízka loptu do prázdnej bránky. Dlho sa však futbalisti zo Žitného ostrova z vedenia netešili, lebo už o minútu neskôr sa rovnako z "malého vápna" presadil hosťujúci Ľuboš Kolár. Myjavčania bodom potvrdili vysoké ambície a zostali na treťom mieste tabuľky. Dunajskostredčanom patrí naďalej šiesta priečka.

FC DAC 1904 Dunajská Streda - Spartak Myjava 1:1 (0:0)
Góly: 49. Sarr - 50. Kolár. Rozhodoval: Glova, ŽK: Černáček, Pekár (obaja Myjava), 3103 divákov.

Zostavy a striedania:
DAC: Tujvel - Brašeň, Kwin, Michalík, Davis - Ljubicic, Huk (76. Horváth)  - Pape Sarr, Ľupták (55. Štepanovský), Pačinda - Szarka (30. Polievka)
Myjava: Hruška - Beňo, Černáček, Banovič, Machovec - Kóňa - Daniel, Pekár, Kolár, Duga (75. Bílovský) - Sládek (72. Škutka)

Po dlhých 85-tich dňoch sa vrátil futbal opäť na dunajskostredský štadión, ktorý začína svoju poslednú jar v najvyššej súťaži. V drese Dunajskej Stredy sa predstavil aj Tomáš Huk, ktorý prišiel v zimnom prestupovom období, na strane hostí debutoval Machovec. Prvý vážnejší pokus prišiel v 7. minúte, po krásnej akcií centroval z ľavej strany Davis a hlavičkoval nad bránu Ľupták. O minútu neskôr mohol zakončiť Szarka, ale loptu netrafil ideálne. V 12. minúte Beňov center mohol skončiť v bráne, ale Tujvel bol na pozore. O dve minúty neskôr po rohovom kope Pačindu sa dostala odrazená lopta pred Sarra, ale jeho lopta letela tesne nad. V 20. minúte pred bránou Myjavy horelo, najprv skúšal z priameho kopu Pačinda, po rohovom kope nastrelil Hrušku Banovič. V 25. minúte ma gól na kopačkách Pačinda, po priamom kope letela lopta tesne vedľa brány. V 30. minúte došlo k nútenému striedaniu, zraneného Szarku striedal Polievka. V poslednej štvrťhodine prišli šance Myjavy, v 32. minúte mohol rútiť sám na bránu Sládek, ale bol v postavení mimo hry. Do konca prvého polčasu sa hralo prevažne medzi šestnástkami, bez výraznejších šancí.

Úvod druhého polčasu vyšiel domácim na výbornú, po centri Brašeňa a strelu Ljubicica sa dostala odrazená lopta k Sarrovi, ktorý nezaváhal - 1:0. Ešte ani nevychladli emócie, o minútu už bolo vyrovnané, Kolár poslal loptu do siete - 1:1. V 54. minute po rohovom kope hostí hlavičkoval na bránu Machovec, Tujvel vytlačil loptu na roh. O tri minúty neskôr skúšal strelou Sarr, lopta tesne minula bránu. V 59. minúte vyslal štiplavú strelu Daniel, ale Tujvel bol opäť na mieste. V 66. a 68. minúte prišlí chvíle Pačindu, ktorý dva krát zahrával priamy kop, ale tesne minul Hruškovu bránu. V 83. minúte mohli skórovať hostia, po centri Daniela poslal loptu z prvej Škutka vedľa brány. Na konci zápasu sa už stav nezmenil, mužstvá sa tak rozišli nerozhodne.

Tomislav Marić, tréner DAC-u: "Som rád, že po trojmesačnej prestávke sme hrali súťažný zápas. Videli sme dobrý zápas z obidvoch strán. Vedeli sme, že silnou stránkou Myjavy sú protiútoky. Mali sme dosť šancí, podarilo sa nám ísť do vedenia. Čo môžem vytknúť mojim hráčom, že nesmieme dostať rýchle góly. Remíza 1:1 je spravodlivá. Gratulujem hráčom k výsledku. V stredu nás čaká ďalší zápas, musíme sa rýchlo zregenerovať."

Norbert Hrnčár, tréner Myjavy: "Z nášho pohľadu sme podali taktický, organizovaný výkon. Hlavne druhý polčas bol otvorený s rýchlym prechodom do útoku. Remíza je spravodlivá. Domáci aj my sme mali situácie, ale remíza svedčí."

Viac o téme: Spartak Myjava FK DAC 1904 Dunajská Streda
  • Zdroj: TASR, SITA