VIDEO Boj o titul dostáva novú zápletku: Bero ľutoval spálené tutovky

Slovanista Tamás Priskin (uprostred) so spoluhráčmi oslavuje svoj gólSlovanista Tamás Priskin (uprostred) so spoluhráčmi oslavuje svoj gól Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

TRENČÍN - Slovenský futbalový majster AS Trenčín prehral v sezóne Fortuna ligy 2015/2016 len druhý zápas, zápletka o zisk titulu ale dostala nový náboj. V sobotu totiž na Sihoti vyhral 2:0 najväčší rival AS v boji o titul Slovan Bratislava a náskok trenčianskeho lídra pred "belasými" v tabuľke sa scvrkol na štyri body.

Duel rozhodli góly bývalého Trenčana Františka Kubíka a maďarského legionára Tamása Priskina ešte v prvom polčase. Počas stretnutia mali domáci loptu viac v držaní, ale Slovan využil brejky a takticky skvele otupil snahu domácich získať možno rozhodujúci desaťbodový náskok. Domáceho lídra Matúša Bera mrzeli dve jeho nevyužité šance ešte v prvej 45-minútovke.

"Chýbali nám góly, dali sme nula gólov a Slovan dal dva. My sme šance mali. Bol som málo koncentrovaný v zakončení. Ak by som tie dve moje šance premenil, mohlo byť 2:1 pre nás. Môžeme mať hlavy v smútku, ale iba hodinu, už v utorok nás čaká ďalší zápas. Naša efektivita musí byť oveľa lepšia," hodnotil po súboji Bero. 

V tábore rekordného slovenského šampióna panovala pochopiteľne radosť. "V Trenčíne som strávil krásne časy, preto som sa gólovú radosť snažil krotiť. Boli sme na Trenčín výborne pripravení a rozhodla naša efektivita. Ideme ďalej," vyjadril sa Kubík.

"Podali sme veľmi dobrý tímový výkon. Každý si splnil svoje povinnosti. Vychádzali sme z vynikajúcej obrany a šli sme do protiútokov, pričom v nich sme boli efektívni, a preto sme zvíťazili. Z triumfu mám veľkú radosť," povedal pre klubový web Priskin a dodal: "Vedeli sme, že Trenčín bude chcieť hrať futbal a boli sme na to pripravení. Veľmi nám pomohol rýchly otvárací gól. V podstate možno povedať, že sme úplne splnili to, čo sme si pred stretnutím povedali."

Podľa trénera domácich Martina Ševelu tiež rozhodla efektivita. "Štart do zápasu sme mali celkom dobrý, až sme urobili jednu chybu a súper má brejkových hráčov, ktorí dokážu využívať takéto šance. V prvom polčase sme mali aj my šance, ale realizácia nebola taká, akú sme si predstavovali, čo nás stálo lepší výsledok. Súper hral rozumne v bloku a spoliehal sa na kontry. Z výsledku sme sklamaní, ale prehry patria k futbalu," povedal na tlačovej konferencii.

Pod Cyperčanom Nikodimosom Papavasiliouom prehral Slovan v lige len raz. Po súboji ocenil tvrdú robotu, ktorú jeho hráči na umelej tráve pod hradom Matúša Čáka odviedli: "Bol to veľmi ťažký zápas proti veľmi silnému súperovi. Celý tím musel tvrdo pracovať od prvej minúty. Hráči sa sústredili celý zápas. Takticky to bol veľmi dobrý zápas, čo odzrkadľuje výsledok. Poďakovanie patrí aj fanúšikom, v takýchto ťažkých zápasoch ich potrebujeme, aby boli dvanástym hráčom."

Viac o téme: AS Trenčín ŠK Slovan Bratislava Matúš Bero
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: TASR/Radovan Stoklasa, VIDEO: huste
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy