VIDEO United našli nového superstrelca: Arsenal padol zásluhou 18-ročného mladíka

Hráči United sa tešia z góluHráči United sa tešia z gólu Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Manchestru United zvíťazili doma nad Arsenalom Londýn 3:2 v nedeľňajšom šlágri 27. kola najvyššej anglickej súťaže Premier League. Zverenci Louisa van Gaala viedli už 2:0 po dvoch presných zásahoch Marcusa Rashforda.

Hosťom sa do polčasovej prestávky podarilo znížiť gólom "ex červeného diabla" Dannyho Welbecka. Dvojgólové vedenie vrátil domácim v 65. min Ander Herrera. "Kanonierom" sa podarilo opäť skorigovať o štyri minúty neskôr z kopačky Mesuta Özila, no vyrovnať už nedokázali.

V druhom nedeľňajšom stretnutí triumfovali hráči Tottenhamu nad Swansea 2:1. "Kohúti" pritom prehrávali od 19. min 0:1 zásluhou Alberta Paloschiho. O tom, že tri body ostanú na White Hart Lane rozhodli Londýnčania v rozmedzí siedmich minút, keď sa najprv v 70. min presadil Nacer Chadli a v 77. min dokonal obrat Danny Rose. Tottenham figuruje na druhej priečke v ligovej tabuľke s trojbodovým náskokom pred Arsenalom Londýn. Na vedúci Leicester City stráca dva body.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 27. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League:

Manchester United - Arsenal Londýn 3:2 (2:1)
Góly: 29. a 32. Rashford, 65. A. Herrera - 40. Welbeck, 69. Mesut Özil

Tottenham Hotspur - Swansea 2:1 (0:1)
Góly: 70. Chadli, 77. D. Rose - 19. Paloschi

Viac o téme: Manchester United FC Arsenal Londýn