VIDEO Nervózny a dramatický šláger vo Wembley: O víťazovi Ligového pohára rozhodli až penalty

Potýčka medzi hráčmi FC Liverpool a Manchester CityPotýčka medzi hráčmi FC Liverpool a Manchester City Zdroj: SITA

LIVERPOOL - Futbalisti Manchestru City získali anglický Ligový pohár, keď na štadióne vo Wembley zdolali FC Liverpool až v rozstrele zo značky pokutového kopu. Po deväťdesiatich minútach aj po predĺžení bol stav nerozhodný 1:1.

"Citizens" sa ujali vedenia v 49. min zásluhou Fernandinha. "The Reds" aj bez zraneného Martina Škrtela dokázali v 83. min vyrovnať - presadil sa Philippe Coutinho a poslal zápas do predĺženia. To rozuzlenie neprinieslo a tak nasledoval penaltový rozstrel, v ktorom dominovali hráči Manchestru. Svoje pokusy premenili Jesus Navas, Sergio Agüero a Yaya Touré. Za LFC skóroval iba Emre Can. Zaujímavosťou je, že obaja strelci gólov z riadneho hracieho času Fernandinho ani Coutinho v rozstrele neuspeli.

FC Liverpool - Manchester City 1:1 po predĺžení, na strely zo značky pok. kopu 1:3
Góly: 83. Coutinho - 49. Fernandinho