Hantuchová z troch mečbalov prehrala v 1. kole v Kuala Lumpure

Daniela HantuchováDaniela Hantuchová Zdroj: SITA

KUALA LUMPUR - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová prehrala za 3:19 h extrémne tesne 4:6, 7:6 (4), 6:7 (10) s Japonkou Kurumi Narovou v pondelňajšom stretnutí 1. kola dvojhry na turnaji WTA International BMW Malaysian Open v malajzijskom Kuala Lumpure (dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch Deco Turf).

V tajbrejku rozhodujúceho setu nezužitkovala tri mečbaly. Predtým v tomto dejstve viedla 5:3 na gemy, pričom v piatej aj siedmej hre mala po tri jednotlivé šance dosiahnuť brejkovú "poistku". Navyše, pri skóre 5:5 nepremenila štyri príležitostí na príjme, tri v rade.

V konečnom dôsledku doplatila Hantuchová aj na to, že neťažila z náskoku 4:2 na gemy v úvodnej časti. V druhom sete síce pustila Narovú z 5:3 do tajbrejku, ale ešte si vynútila pokračovanie. Tridsaťdvaročná popradská rodáčka Hantuchová, momentálne 170. v renkingu, čaká na úspech v "main draw" na hlavnej profesionálnej úrovni od 21. júla 2015, keď v Istanbule zdolala domácu Caglu Büyükakcayovú.

Dvojhra - 1. kolo:

Kurumi Narová (Jap.) - Daniela Hantuchová (SR) 6:4, 6:7 (4), 7:6 (10) za 199 minút

Viac o téme: Daniela Hantuchová