Atlético tlačí na Barcelonu, Simeone: Bude ťažké odrážať náš nápor

Diego SimeoneDiego Simeone Zdroj: SITA

MADRID - V utorňajšom zápase španielskej Primera Division si futbalisti Atlética Madrid hravo poradili s Realom Sociedad. Po víťazstve 3:0 vyvinuli zverenci Diega Simeoneho tlak na lídra súťaže FC Barcelona, na ktorého strácajú päť bodov. Katalánsky obhajca titulu však má k dispozícii štvrtkový duel s Rayom Vallecano.

Atlético sa ujalo vedenia už v 8. minúte po vlastnom góle Diega Reyesa a hneď na začiatku druhého polčasu zvýšil jeho náskok Saul Niguez. Triumf domáceho favorita potvrdil Antoine Griezmann, ktorý po hodine hry premenil jedenástku. V 63. minúte mohol hostí vrátiť do hry Reyes, ale lopta po jeho hlavičke len opečiatkovala žrď súperovej brány.

"Budeme sa snažiť najviac, ako to len bude možné. Keď budeme vyhrávať zápasy, pre Barcelonu bude ťažké odrážať náš nápor," vyhlásil tréner Atlética Madrid Diego Simeone, ktorého mužstvo vyhralo štvrtý z piatich uplynulých ligových duelov. Okrem toho ani v jednom z nich neinkasovalo. Túto sériu sa hráči Atlética pokúsia natiahnuť v nedeľňajšom zápase na pôde Valencie.

Viac o téme: Atlético Madrid Diego Simeone